Öğretmen atamalarında tarih belli oldu

Öğretmen atamalarında tarih belli oldu
12.01.2024
A+
A-

Yeni yılda öğretmen atamalarına yönelik çalışmalar sürerken, kadro sayının ne kadar olacağı merakla bekleniyor. Kadro sayısının ise Şubat ayında açıklanması ve atamaların yapılması bekleniyor.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ve 2023 KPSS puanıyla yapılacak öğretmen atamaları ile ilgili çalışma tamamlandı. Kısa bir süre sonra açıklanması beklenen atama kararları ile birlikte tahsis edilen kadrolarda açıklanacak.

Sosyal medya da 100 bine kadar çıkan kadro sayıları konuşulurken, bakanlığın ciddi oranda bir kadro sayısı açıklaması bekleniyor. Öte yandan kadro sayıları ise Şubat ayında açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni öğretmen atamalarına ilişkin “2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız ve tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığımızın bize vereceği kadro sayısı doğrultusunda takvimimizi oluşturacağız. Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum. Ama henüz sayıyla ilgili bir şey söylemem yanlış olur. Ama tahmin ediyorum önümüzdeki Kabine Toplantısı’nda bu zaten gündeme gelir. Ondan sonra da bize tahsis edilecek atama sayısına göre, biz de oturup branş bazlı olarak dağılımını yapacağız.” dedi.

Öğretmen atamalarında tarih belli oldu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber