resim yükle

Zabıta ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor

Zabıta ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor
27.05.2019
A+
A-

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimlerini sıklaştırdı.. Bayram öncesi denetimlerine başlayan ekipler, bayram süresince de görevlerinin başında olacak.

 Bayramda vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi adına denetimlerine hız kazandıran Zabıta ekipleri, İlkadım’da Ramazan Bayramı öncesi tatlı üretimi yapan pastanelerde gıda denetimi yapıldı. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, imalathanelerin ve çalışanların sağlık karneleri, sağlık raporları, işyeri temizliği, gıdaların tazeliği, üretimde kullanılan alet ve gereçlerin temizliği, beyaz önlük ve eldiven kullanımı, sineklikler gibi önem arz eden konular titizlikle incelendi. Eksikleri bulunan işyerlerine resmi tutanak hazırlanarak eksiklerini gidermeleri için süre verildi.

SARI  DENETİMLER SADECE BAYRAM ÖNCESİ YAPILMIYOR

Bayram öncesinde yoğunluğun çok olduğu imalathanelere yönelik denetimlerin önemine değinen Zabıta Müdürü Şeref Sarı,” Bu denetimler, sadece bayram öncesi yapılmıyor. İlkadım zabıtamız özveriyle 7 gün 24 saat kesintisiz çalışıyor. Tüm şikayetler ekiplerimizce mutlaka değerlendiriliyor. Halkımız, Alo:153 numaralı telefondan ya da internet üzerinden İlkadim.bel.tr adresinden çözüm masasına ulaşarak toplumun huzurunu kaçıran davranışları bize bildirebilir”dedi.

Ramazan Ayı’nın bereketi her gün farklı bir mahallede gerçekleşen Teravih Buluşmaları ile devam ediyor.Başkan Demirtaş,her gün farklı mahallelerde cami cemaati ile birlikte kılınan namaz sonrası mahalle sakinleri ile sohbet ediyor.

Her gece İlkadım ilçesinin bir mahallesin’de,mahalle sakinleri ile teravih buluşması kapsamında bir araya gelen Başkan Demirtaş,buluşmalara ara vermeden devam ediyor. Gündüzleri esnaf gezileri ile geceleri ise Teravih buluşmaları adı altında düzenlenen programla ilçe halkının yanında olan Başkan Demirtaş, belediye hizmetlerini vatandaşlara anlatırken vatandaşların istek ve önerilerini dinliyor.

Ramazan Ayı’nın kendine özgü güzellikleriyle manevi dünyamıza zenginlik katığını dile getiren Başkan Demirtaş” Ramazan ayının manevi ruhuna uygun olarak halkımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. İlçemizin farklı bir mahallesinde farklı bir camide teravih namazı kılarak vatandaşlarımızın Ramazan coşkusuna ortak oluyoruz. Ramazan’ın güzelliklerini halkımızla birlikte yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğin bereketini hep birlikte yaşadığımız Teravihler buluşmaları ile gencinden,yaşlısına kadar herkesin birbirlerine kenetlenmesine vesile oluyoruz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber