Yiğit Benzer Akıl-Zeka Oyunları ve Edebiyat Atölyesi’nin açılışı yapıldı

Yiğit Benzer Akıl-Zeka Oyunları ve Edebiyat Atölyesi’nin açılışı yapıldı
30.12.2021
90
A+
A-

Haberhas.com İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Hasan Benzer’in geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden 10 yaşındaki Yiğit Benzer’in adını yaşatmak için kurulan “Yiğit Benzer Akıl-Zeka Oyunları ve Edebiyat Atölyesi” açılışı gerçekleştirildi.

Gazeteci Hasan Benzer’in oğlu olan Yiğit Benzer, geçtiğimiz aylarda KoronaVirüs’e yakalanmış ve taburcu olduğu gün, evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmişti. 10 yaşındaki Yiğit Benzer’in vefatı büyük üzüntüye neden olmuştu.

Şehit Yasin Boy Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi olan Yiğit Benzer’in ismi öğrenim gördüğü okulda oluşturulan Akıl-Zeka Oyunları ve Edebiyat Atölyesi’ne ismi verildi.

Atölyenin açılışı ise Samsun Valisi Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aksakal, İlkadım ilçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Alpaydın, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bir 8 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 9 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar, satranç ve iç mekan görseli olabilir

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.