resim yükle

Vali Dağlı’nın ‘Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü’ Kutlama Mesajı

Vali Dağlı’nın ‘Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü’ Kutlama Mesajı
09.04.2021
A+
A-

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif DAĞLI Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif DAĞLI’nın mesajı şöyle, “10 Nisan 1845 tarihinde Polis Nizamnamesiyle kurulan ve kuruluşundan beri milletimizin huzur ve emniyetinin güvencesi olan Türk Polis Teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkemizde huzur ve güven ortamının tesis edilmesini, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin yanı sıra temel hak ve özgürlüklerinin korunmasını ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele edilmesini vazife edinen, geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı; özverili ve hoşgörülü anlayışıyla sosyal hayatın her alanında gece gündüz demeden vatandaşlarımıza hizmet etmektedir.

Kurulduğu günden bu yana edindiği bilgi ve tecrübelerin yanı sıra halkımızın güveni, desteği ve işbirliği sayesinde hizmet kalitesini her geçen gün artıran Polis Teşkilatımız, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendilerini sürekli olarak geliştirmekte, bilgi ve beceri ile donanmış olarak görevlerini ifa etmektedirler.

Polis Teşkilatımız, koronavirüs pandemisinin etkisinin görülmeye başladığı ilk günden itibaren salgının kontrol altına alınması yönünde tüm kurumlarıyla birlikte ön saflarda yer alarak yoğun mesai harcamakta, ihtiyaç sahibi kişilerin ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ile yapılan yardımların yerlerine ulaştırılması başta olmak üzere pek çok konuda vatandaşlarımızın hizmetinde bulunmaktadır. Gerçekleştirdikleri koronavirüs denetimleriyle salgınla mücadelede önleyici bir rol de oynayan polislerimize vatandaşlar olarak destek olmanın en önemli koşulu koronavirüs tedbirlerine eksiksiz uymak olacaktır.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. Yıl Dönümünü kutluyor, şehit olan kahraman polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber