Türkiye’nin yeni nesil yayıncılık platformu “EMC Medya Center” yayın hayatına başladı

Türkiye’nin yeni nesil yayıncılık platformu “EMC Medya Center” yayın hayatına başladı
03.04.2024
A+
A-

İstanbul Medya Yayın Grubu bünyesinde Kanal 34 stüdyolarından yayın yapan EMC Dijital Medya Platformu, aynı zamanda (İGAFED) İstanbul Gazeteciler Federasyonu, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) ve BHA) Birlik Haber Ajansı (BHA) tarafından da destekleniyor.

İngiltere merkezli hizmet veren EMC Medya Center, Yerelden ulusala yayın yapan kanallara sunduğu TV Hosting hizmeti sayesinde, kontrol paneli üzerinden, tek bir bağlantı ile birden fazla noktaya aynı anda yayın gönderebilme imkanı sunuyor.

Türkiye’de yeni nesil dijital televizyonculuğun mimarlarından olan ve EMC’nin kurucusu Adil Koçalan platformla ilgili açıklamada bulundu. Koçalan, “Türkiye’de böyle bir platformun açılması önemliydi. Bu açığı gidermek amacıyla böyle bir girişimde bulunduk. İngiltere’de bulunan şirketimiz üzerinden bu platformu kurarak, sektörümüze önemli katkılarda bulunmayı hedefliyoruz. Dünya genelinde hızla yaygınlaşan dijital platformlar, karasal ve uydu yayıncılığını geride bırakıyor.” dedi.

TV Hosting hizmetinin yanı sıra IPTV kurulumu da gerçekleştirdiklerini belirten Koçalan sözlerine şu şekilde devam etti.

“Artık öyle bir döneme girmiş bulunuyoruz ki her kesin bir televizyon kanalı olabilir. Özel şirketlerden devlet kurumlarına; belediyelerden sivil toplum kuruluşlarına her kurum kendi televizyon kanalını hızlı bir şekilde kurarak yayın hayatına başlayabileceklerini ifade etti.”

Uygulama üzerinden kesintisiz ulaşım”

WhatsApp Image 2024 04 03 at 10.19.38 AM

.Ayrıca, EMC’ye Google Play üzerinden indireceğiniz uygulamayla kesintisiz olarak ulaşılabiliyor.

Paketinize bağlı olarak ister canlı, ister bant yayınınız veya her iki yayını birden Facebook, Youtube, Twitter, Periscope, Twitch, Dailymotion, Webtv, Shoutcast veya direkt RTMP sunucularına aynı anda birden fazla yayını 7/24 gönderebilirsiniz. Ayrıca tüm sosyal medya sunucularına farklı logo veya alt yazı ile yayın gönderebilirsiniz.

WhatsApp Image 2024 04 03 at 10.19.37 AM 1

Yüzlerce yerel ve ulusal televizyon kanallarının canlı yayınlarını HD olarak izleyebileceğiniz EMC Medya Center hakkında detaylı bilgi almak için www.euromediacenter.com web adresini ziyaret edebilir ve form doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

WhatsApp Image 2024 04 03 at 10.19.36 AM

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber