Türkiye, Dünyanın ve Avrupa’nın En Yeni Spor Tesislerine Sahip

Türkiye, Dünyanın ve Avrupa’nın En Yeni Spor Tesislerine Sahip
25.10.2023
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde yapımı tamamlanan 100. Yıl Spor ve Gençlik Merkezi’nin açılışını yaptı.

ANKARA-BHA

bakanbakucanbasket

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde yapımı tamamlanan 100. Yıl Spor ve Gençlik Merkezi’nin açılışını yaptı. Bakan Bak, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak açtıkları gençlik merkezleriyle hizmetlerine devam ettiklerini belirterek, “Millet, belediye ve bakanlık olarak ortak projeler yapıyoruz.

Bu projelerden bir tanesi de bugün açılışını yaptığımız bu gençlik merkezi. Özellikle bakanlık olarak çok şanslıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız, sporun içerisinden gelen birisi ve sporcularımıza ağabeylik yapıyor. Gençlikle ve sporla ilgili tüm yatırımlara destek veriyor.

Türkiye, dünyanın ve Avrupa’nın en yeni spor tesislerine sahip. Avrupa Şampiyonası’na İtalya ile birlikte ev sahipliği yapacağız. Bunun sebebi de Türkiye’nin sahip olduğu stadyumlar ve milletimizin spora olan ilgisi. Spor altyapımızla beraber bir spor ülkesi olma yolunda hızla ilerliyoruz.” ifadelerini kullandı.

bakanbaktesis

Gençlik merkezlerinde teknoloji ve sanat dalında da atılımlar yapıldığını kaydeden Bakan Bak, “Müzik, sanat, robotik kodlama ve deney yapma atölyeleri gibi yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin teknolojiyi yakalamasını istiyoruz. Belediyelerimizin pek çoğunda da kütüphaneler açılıyor. Bu tarafa da destek vermeye devam ediyoruz. Bir ülkenin gücü, gençlere yapılan yatırımlara bağlı. Özellikle genç nüfusa sahip olan ülkemiz, çok güçlü bir şekilde gelecek yüzyılda kendinden söz ettirecek gerekli atılımları ve yatırımları yapıyor. Bunun sonuçlarını da görmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin spordaki başarılarıyla ilgili konuşan Bakan Osman Aşkın Bak, “A Milli Futbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası’na gitmeyi garantiledi. Federasyonlarımız ve sporcularımız, Paris 2024’e kota almak için hızla çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemiz, inşallah olimpiyatlarda başarılı bir sonuç almak için çaba gösterecek. Gençlerimize güveniyoruz ve inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

 “Biz, en büyük mücadelemizi madde bağımlılığına karşı veriyoruz”

Uyuşturucu bağımlılığına karşı sporun öneminden bahseden Bakan Bak, şunları kaydetti: “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak en önemli görevlerimizden biri uyuşturucu bağımlılığı ile savaşmak. Bu konuda ailelere, belediyelere ve bizlere görev düşüyor. Biz, en büyük mücadelemizi madde bağımlılığına karşı veriyoruz. Çocuklarımızı, bu bağımlılıklardan uzak tutmamız lazım.

Aileler, çocuklarını spor yapabilecekleri bu merkezlere getirsin. Ayrıca gençlerimizin bilime olan talepleri de sürekli artıyor. Bu gelecek başarılar için çok önemli. Biz, belediyelerle beraber yaptırdığımız havuzlarla Türkiye çapında 7,5 milyon çocuğa yüzme öğrettik. Bu çok önemli çünkü boğularak ölen gençlerimiz var. Bu çocuklara yüzme öğrettikçe hem spor yapmış oluyorlar hem de önemli bir kabiliyet kazanmış oluyorlar.”

bakanbaksporacilis

Bakan Bak, sporun içinde yetiştiğini belirterek, “Kasımpaşa’da doğup büyüdüm. Spor sayesinde dostlar kazandık, okumayı öğrendik, doğru işleri öğrendik ve sağlıklı olduk. Spor yapan bir genç, doktora az gider. Çağımızın en büyük sorunlarından biri aynı zamanda obezite. Obeziteye yakalanmış bir çocuk, çok zor süreçlerden geçiyor. Bundan dolayı bütün herkesin bu merkezlere gelip spor yapmasını tavsiye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

AA

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına da değinen Bakan Bak, “Gazze’deki çocuklara dua ediyoruz. İsrail’in zulmüne dur denmesini istiyoruz. Tüm dünyayı bunun için çağırıyoruz. Cumartesi günü gerçekleşecek mitinge herkesi bekliyoruz. Eğer bilimi kullanmazsak ve güçlü olmazsak bize de zulüm yaparlar. O yüzden gençlerimizin akıllı olmasını, güçlü olmasını, bilimle ve sporla ilgilenmesini istiyoruz.” diye konuştu.

osmanaskinbaksportesisi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber