resim yükle

Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında duruyoruz

Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında duruyoruz
02.06.2024
A+
A-

Erdoğan: Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında duruyoruz

Açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Filistin halkı tam 76 yıldır zulme maruz kalıyor. Filistin’de katliam 76 yıldır kesintisiz devam ediyor. Filistinli çocuklar 76 yıldır şımarık bir devlet tarafından öldürülüyor.

Tüm imkânlarımızla Filistin halkının yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor, aynı zamanda Arzı Mevud hezeyanına karşı Anadolu’yu savunuyor.

Bölgemizi ve tüm dünyayı büyük felakete sürükleyen Natanyahu denilen bu barbara, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık dur denilmelidir.

Tıpkı 4 asır boyunca Filistin’e şanla, şerefle sahip çıkan ecdadımız gibi biz de evlatlarımıza şeref payesi olarak taşıyabilecekleri bir duruş bırakmak istiyoruz

Hamas ve Filistin hükümetiyle yakın diyalog içerisindeyiz. Bağımsız Filistin Devleti’nin tanınması çabalarına güçlü destek veriyoruz.

AK Parti, kuruluşundan itibaren reformcu ruhunu asla kaybetmemiş bir partidir.

Biz yeni anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız.

Muhalefetten beklentimiz darbe anayasasının güzelliklerini anlatmak yerine, görüşlerini, önerilerini açıkça ortaya koymalıdır.

Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör üreten bataklıklar kurutulmadan Türkiye huzura eremez, kendini güvende hissedemez.

Yol ve yöntemlerimiz farklılık arz etse de muhalefetin de aynı hedeflere sahip olduğuna yürekten inanıyorum. Siyasi partiler arasındaki kesişim alanının büyümesini son derece kıymetli buluyorum.

Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli enflasyon oranlarını yakalayacağız.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.