resim yükle

Sürücülere reflektif yelek dağıtıldı

Sürücülere reflektif yelek dağıtıldı
17.11.2022
A+
A-

2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem planı kapsamında trafik kazalarını en aza indirmek maksadıyla, Karayolları Trafik Yönetmeliği Ek-1 sayılı cetvelde yapılan değişiklikle “Bisiklet, elektrikli bisiklet, elektrikli skuter, motorlu bisiklet ve motosikletlerde reflektif kıyafet (yelek vb.) kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

Bu kapsamda; Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen “Reflektif Yelek Giy, Görünür Ol” kampanyası doğrultusunda, 100 adet reflektif yelek temin edilerek, Samsun Valiliği İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü, Alaçam İlçesi Trafik Jandarması Timleri ve Jandarma Teknik Denetim Timi tarafından bisiklet/motosiklet kullanıcılarının görünür olmalarını sağlamak ve yol kullanıcılarında farkındalık oluşturmak amacıyla, Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde 16.11.2022 tarihinde reflektif yelek dağıtım faaliyeti icra edilmiştir.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, bisiklet ve motosiklet vb. sürücülerinin de karıştığı trafik kazalarını önleme noktasında görünür olmanın büyük bir önem arz ettiğini belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “Özellikle karanlıkta bu sürücülerimizin trafikte fark edilebilmesi çok zorlaşıyor ve maalesef bu nedenle hepimizi üzen kazalar yaşanabiliyor. Bu nedenle, araçlara takılan reflektörlerin yanında sürücülerin de reflektif kıyafet giymesi inanıyorum ki kazaları büyük oranda azaltacaktır. İnşallah reflektif yelek dağıtımımız diğer ilçelerimizde de devam edecek ve bu konuda önemli bir farkındalık oluşturulmasına katkı sunulacak. Bu güzel çalışmada katkısı bulunan personelimizi de tebrik ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber