Selvi’den istifa çağrısı; ‘Türk-İş işçiyi emekçiyi sahipsiz bıraktı’

Selvi’den istifa çağrısı; ‘Türk-İş işçiyi emekçiyi sahipsiz bıraktı’
14.01.2024
A+
A-

Ömer ŞAN/Ankara, BHA

Selvi açıklamasında, “Türkiye’nin en büyük örgütlü topluluğu Türk-İş’tir” diyen, Türk-İş’e bağlı Petrol-İş Sendikasının eski Genel Başkanı, CHP eski Başkanvekili ve eski Milletvekili Selvi, şunları kaydetti:
“Bugün işçiler, memurlar, emekliler ve bütün emeği ile geçinenlerin çektiği sıkıntı, kendilerine sahip çıkılmamasından kaynaklanıyor. AKP Hükümetinden önceki dönemlerde Türkiye’de en büyük muhalefeti, emekçi haklarının savunulmasını yapan sendikalar yapmaktaydı. Nitekim 12 Eylül sonrası bütün baskılara rağmen en büyük hak arama mitingleri, grevler Türk-İş’e bağlı sendikalar tarafından yapılmıştır. Çalışan lehine, her türlü sosyal haklar dahil, en üst hakları alma mücadelesi sonuna kadar verilmiştir.

“Hak Verilmez Alınır”

Sonuçta genel anlamda bakıldığında bugün çekilen bütün sıkıntıların sebebi, işte bu Türk-İş’i, emek kesimini sahipsiz bırakmasından, sessiz kalmasından kaynaklanmaktadır!

Bilinmelidir ki işçiler, memurlar, emekliler, tüm emekçiler, ‘hak verilmez alınır’ şiarını ilke edinmiştir.
Bizi temsil edecek, haklarımızı arayacak, elini taşın altına koyacak, sorumluluk alacak, dirayetli bir Türk-İş yönetimine ihtiyacımız vardır ve bir an önce bunun önü açılmalıdır.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber