Samsun’da Karbonmonoksit Zehirlenmesi Uyarısı

Samsun’da Karbonmonoksit Zehirlenmesi Uyarısı
22.12.2021
96
A+
A-

Samsun Valisi Zülkif DAĞLI,, ‘Tüm Vatandaşlarımızın Karbonmonoksit Zehirlenmesi Konusunda Hassasiyet Göstererek Gerekli Tedbirleri Alması Hayati Önem Arz Edecektir’ dedi.

Vali DAĞLI açıklamasında, “Kış mevsiminin etkisini hissettirmeye başladığı bugünlerde vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı önlemler alması büyük bir önem arz etmektedir. Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba, şofben ve kombi zehirlenmeleri her yıl kış aylarında, özellikle alçak basınçlı havalarda tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır.

Baca temizliği düzenli olarak yapılmayan kombiler ve özellikle lodosa bağlı olarak sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle maalesef ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de zaman zaman zehirlenme vakaları yaşanmaktadır.

Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmesi konusunda hassasiyet göstermesi, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için gerekli tedbirleri alması, yılda en az bir defa kombi bacası ve diğer bacaların temizliğinin mutlaka yetkili kişilerce yapılması, özellikle lodosun etkili olduğu günlerde daha dikkatli olunması, sobadan çıkan zehirlenmeleri önlemek için yatmadan önce sobanın söndüğünden emin olunması hayati önem arz etmektedir.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber