Özdemir: Memur yine hüsran

Özdemir: Memur yine hüsran
25.08.2021
37
A+
A-

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 6. Dönem toplu sözleşme görüşmesi sonrası açıklama yaptı. 

Bir toplu sözleşme görüşmesinin daha geride kaldığını belirten Özdemir, memur ve memur emeklisinin beklentisi yine hüsranla sonuçlandı, dedi.

Bu görüşmeden çıkan kararın, memurları hayal kırıklığına uğrattığı ileri süren Özdemir, ”Devletimizin yükünü çeken, kendisine verilen her türlü hizmeti görev bilinciyle yerine getiren memurlara 2022 yılı itibariyle %5+%7 enflasyon farkı, 2023 yılı için %8+%6 enflasyon farkının verilmesi memurlar arasında üzüntüyle karşılandı, dedi

Ülkedeki enflasyon oranının çok yükseldiğini ve Memur’un alım gücünün yarı yarıya azaldığını belirten Özdemir, buna rağmen Memur-Sen toplu sözleşme masasından yine memurları tatmin edecek sonucu hükümetten alamadı. Görüşme sürecinde tavizkar ve pazarlık yapmaktan uzak bir şekilde masada yer alan yetkili sendika bir toplu sözleşmeyi daha fiyaskoyla sonuçlandırdı. Memur Sen, maalesef memur sendikacılığını yapamamış hükumetin bir üyesi gibi davranmıştır.

Memur-Sen üyelerine seslenen Özdemir, biran önce sendikalarını sorgulamaları ve tepkilerini ortaya koymaları gerekmektedir.  Yıllardır süre gelen toplu sözleşme görüşmelerinden hiçbir zaman Memur ve Memur Emeklisinin istediği ekonomik ve sosyal hakları Memur ‘sen Konfederasyonu alamamıştır ve Kamu Görevlilerini hüsrana uğratmıştır.

Özdemir, Memurları tek sevindirecek kararın 3600 ek göstergenin 2022 yılında Meclise sunulması kararı oldu. Memurun 5. Toplu sözleşmeden bu yana beklediği gecikmiş bir karardı. 

Özdemir, Çalışan Sen ve Din-Bir-Sen olarak önümüzdeki süreçte memurun emeğini ve hakkını korumaya kararlıyız, o sebeple tüm kamu görevlilerini Çalışan-Sen Konfederasyonuna davet ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.