resim yükle

Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk heykeli haberine Samsun Valiliği açıklama yaptı

Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk heykeli haberine Samsun Valiliği açıklama yaptı
27.04.2021
A+
A-

“Kaymakamlık Önündeki Atatürk Heykelinin Durumu İçler Acısı” haberine istinaden Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ulusal bir basın yayın organında 27 Nisan 2021 Salı günü yer alan “Kaymakamlık Önündeki Atatürk Heykelinin Durumu İçler Acısı” başlıklı haber ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur:

İlimiz 19 Mayıs İlçe Kaymakamlığı önündeki Atatürk heykeli, kaidesi ve heykelin bulunduğu meydan, bakım ve onarım çalışmaları yapılırken bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Bu anlamda, Atatürk heykelinin kaidesi, mermeri ile çelenk törenlerinin gerçekleştirildiği meydanın bakım ve onarımı geçtiğimiz hafta tamamlanmıştır. Atatürk heykelinin bakım ve onarımı ile ilgili çalışmalar ise devam etmekte olup çalışmaların bu hafta içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Atatürk heykeli, kaidesi ve meydanın her yıl düzenli olarak bakım ve onarımı yapılmakta olup geçen yıl da Atatürk heykelinin boyama işlemi gerçekleştirilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi yolunda ilk adımı attığı ilimizde, Atatürk heykeli ve bulunduğu alanlarla ilgili çalışmalar, Valiliğimizce ve Kaymakamlıklarımızca titizlikle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber