Kalitesini Tescilleyen Merkez Kütüphane’nin Yönetici ve Çalışanları, Rektör Ünal Tarafından Ağırlandı

Kalitesini Tescilleyen Merkez Kütüphane’nin Yönetici ve Çalışanları, Rektör Ünal Tarafından Ağırlandı
25.12.2021
27
A+
A-

Uygulanan hizmet ve politikaların uluslararası düzeyde standartlara bağlı kalarak değerlendirilmesi sonucunda Türk Kütüphaneciler Derneği ve MSC (Managemet System Certification) tarafından “A Sınıfı Yetkin Kütüphane” ile “Güvenli Kütüphane Hizmeti” sertifikalarına layık görülen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Merkez Kütüphanesi, bu belgeleri almaya hak kazanan ilk üniversite kütüphanesi oldu.

OMÜ’nün kalite yönetimi perspektifi ışığında hizmet niteliğini üst düzeye çıkarıp envanterindeki kaynakları zenginleştiren Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının yönetici ve çalışanları, elde edilen bu başarı sonrasında Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal ile bir araya geldi. Ziyarette Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu, OMÜ’ye prestij sağlayan sertifikaları Rektör Ünal’a takdim etti.

Bir ilke imza atıldı

Görüşmede Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu, yeni nesil kütüphane olarak kullanıcılara sundukları bilgi teknolojileri, sahip oldukları yayınlar ve koleksiyonlar, idari yetkinlik, engelsiz kütüphane hizmeti vb. kriterlerin, başarının kapılarını açtığını belirterek destek ve teşviklerinden ötürü Rektör Ünal’a teşekkürlerini iletti.

Görüşmede Daire Başkanı Ethem Olukcuoğlu, yeni nesil kütüphane olarak kullanıcılara sundukları bilgi teknolojileri, sahip oldukları yayınlar ve koleksiyonlar, idari yetkinlik, engelsiz kütüphane hizmeti vb. kriterlerin başarının kapılarını açtığını belirterek destek ve teşviklerinden ötürü Rektör Ünal’a teşekkürlerini iletti.

Rektör Ünal ise Türkiye’de ilk kez Merkez Kütüphanesi’ne değer görülen sertifikaların OMÜ’nün gurur ve onur kaynaklarından olduğuna işaret ederek, bu başarıya ulaşmak için emek verip fedakârlıkta bulunan herkese şükranlarını sundu.

OMÜ’nün bilgi hazinesi

Merkez Kütüphanesi’nin; varlığı, etkinliği ve yenilikçi girişimleriyle OMÜ’nün bilgi hazinesi olduğunu vurgulayan Rektör Ünal, hak edilen belgelerin OMÜ’deki değişim ve dönüşümü yansıtan önemli adımlardan biri olduğunu dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber