resim yükle

Isparta Belediyesi mezbahasında 350 kurban kesimi yapılıyor

Isparta Belediyesi mezbahasında 350 kurban kesimi yapılıyor
17.06.2024
A+
A-

Isparta Belediyesi mezbahasında 350 kurban kesimi yapılıyor

ISPARTA-BHA

Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Mezbahada vatandaşlara kurban kesim hizmeti veriliyor. Vatandaşlar belediyenin mezbahasında İslami şartlara uygun, hijyenik koşullarda kurbanlarını kestiriyor. Bayram namazından sonra mezbahaya gelen vatandaşlar kendilerine daha önce verilen sıraya göre kurbanlıklarını kestirdi. Sıra bekleyen vatandaşlar için ise Isparta Belediyesi tarafından bahçede bekleme alanları oluşturuldu. Vatandaşlar kendileri için oluşturulan bölümlü çadırlarda rahat bir şekilde sıralarını bekledi. Burada vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Bir 12 kişi görseli olabilir

 

Bir 6 kişi ve yazı görseli olabilir
Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ahmet Çankar, Kurban Bayramı dolayısıyla Mezbahadaki çalışmalarla ilgili bilgi aktardı. Çankar, “Belediye Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla bu yılda Kurban Bayramı hazırlıklarımızı gerçekleştirmiştik. Kurban Bayramı arifesinde 250 büyükbaş hayvan kesimi için başvuru aldık. Birinci günde bu hayvanların kesimini gerçekleştirdik. Bayramın ikinci günü hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan kesimi yapacağız. 2 günde toplam 350 büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi gerçekleştireceğiz. Ayrıca belediye başkanımızın talimatlarıyla burada bekleme alanları oluşturduk. Vatandaşlarımız sıralarını beklerken çeşitli ikramlarımız oluyor” şeklinde konuştu.

Bir 4 kişi görseli olabilir
Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Mezbahada kurbanlarını kestiren ve kesim için sıra bekleyen vatandaşlar, aldıkları hizmetten memnun olduklarını ifade ettiler. Çadırlı bekleme alanının çok iyi olduğunu belirten vatandaşlar, “Kurbanımızı kestirmeye geldik, çok güzel hizmet veriliyor. Çadır uygulaması çok iyi olmuş. İkramlar var, her şey mükemmel. Belediye başkanımızdan Allah razı olsun, çok teşekkür ederiz” dedi.
Bir 3 kişi ve yazı görseli olabilir

Antalya’dan geldiği ifade eden bir vatandaş da verilen kurban kesim hizmetinden memnun olduğunu söyleyerek, “Belediye başkanımızı takdir ediyorum. Yaz aylarında Antalya’dan gelerek Mehmet Tönge’de misafir olarak kalıyoruz. Belediye başkanının hizmetlerini Antalya’da da olsam takip ediyor ve beğeniyorum” görüşlerinde bulundu.

Bir 4 kişi ve biftek görseli olabilir
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.