Güney: Samsun’un ulaşılabilir belediye başkanına ihtiyacı var

Güney: Samsun’un ulaşılabilir belediye başkanına ihtiyacı var
23.02.2024
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, “Samsun’un artık rahatlıkla ulaşılabilir, artık rahatlıkla meselelerin konuşulabildiği bir belediye başkanına ihtiyacı var. Bu noktada biz bu göreve talibiz” dedi.

VATANDAŞLA, ESNAFLA, İŞ İNSANLARIYLA BİR ARAYA GELİYOR

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sokakta vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Güney, esnaf ziyaretinde bulunarak sorunları dinliyor. İş insanlarıyla da bir araya gelen Adem Güney, son olarak MÜSİAD Samsun’u ziyaret etti. 

MÜSİAD Samsun Başkanı Hasan Tahsin Şengül ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, “Cumhurbaşkanımızın geçen seçimlerde söylediği bir söz vardı. Gönül Belediyeciliği. İşte Samsun buna hasret kaldı. Samsun’un artık rahatlıkla ulaşılabilir, artık rahatlıkla meseleler konuşulabildiği bir belediye başkanına ihtiyacı var. Bu noktada biz bu göreve talibiz. Zaman zaman yaptığımız ziyaretlerde arkadaşlarımız soruyor. ‘Samsun’a ne yapacaksınız? Geldiğiniz zaman hangi sorunlara çare bulacaksınız?’ diye. Samsun’un temel sorunları belli. Bunları yapacağız elbette. Ancak ekonomik sorunlarla bağlantılı sosyal belediyecilik, yani gönül belediyeciliği eksik Samsun’un. Bu anlamda yapılması gereken işler var” dedi.

TRAFİK SORUNU

Trafik sorununa değinen Adem Güney, “Samsun’da vatandaşlar olarak rahatlıkla, işimize ve evimize gidip gelmeyi temin etmemiz gerekiyor. İstanbul trafiği gibi artık Samsun’da da trafikten bunalmaya başladık. Doğu ve Batı Çevre Yolu’nun süratle Samsun’da hizmete girmesi gerekir. AK Parti’de il başkanıyken Doğu Çevre Yolu ile alakalı bir çalışma yapmıştım. Özellikle Canik’teki köprülü kavşak, üst geçit yapılırken biz buna itiraz ediyorduk. İl başkanları toplantısında da zaman zaman gündeme getiriyordum. ‘Bunu yapmayalım. Trafik yoğunluğu, Doğu Çevre Yolunda’ dedik. Köprülü kavşağın palyatif çözüm olacağını, asıl problemi çözemeyeceğini söyledik. O zaman Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’dı. Israrla bu köprülü kavşağın yapılmasını istediler” ifadelerini kullandı.

ALTERNATİF BULVAR YOLU

Adem Güney, Batı Çevre Yolu konusunda da konuşarak, “O dönem Karayolları Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’ydu. Projesini de çizdirmiştik. Proje çalışmalarda yapılmıştı. Şunu söylemek istiyorum” diyerek şunları ifade etti:

“Doğu ve Batı Çevre Yolu’nun yapılması trafiği yüzde 40 azaltıyor. Trafiğin yüzde 40 azaltılması bu 2 projenin hayata geçmesiyle olur. Üçüncüsü, en önemli konulardan biri de alternatif bulvarların açılması. İkinci Bulvar Yolu, Hastanebaşı Camisinin orada bitiyor. Gençlik Parkı’nda, Bulvar Yolu tıkanıyor. Şehir içi trafiğinin rahatlatılması anlamında bu bulvar yollarının uzatılması ve iyileştirilmesi gerekiyor. Akıllı Trafik Sistemi’nin rahatlandığı söyleniyor. Yani ben hissetmiş değilim. Kavşaklarda çok zaman geçiriliyor. Bulvar yolları, Doğu ve Batı Çevre Yolu ile yapılacak battı-çıktılarla trafik sorunu çözülebilir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber