Gülhanların konkordato talebi mahkemeye taşındı

Gülhanların konkordato talebi mahkemeye taşındı
24.10.2019
365
A+
A-

Samsun’da geçmişte DYP’den seçilerek eski Altınkum Belediye Başkanlığı yapan Cemal Gülhan’ın sahibi olduğu Gülhan Petrol Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin konkordato talebi üzerine 8 Ocak 2020’de duruşma yapılacak.

Samsun’da geçmişte DYP’den seçilerek eski Altınkum Belediye Başkanlığı görevi yürüten Cemal Gülhan’ın aile şirketi Gülhan Petrol Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle konkordato talebinde bulundu. Gülhan’ın konkordato talebi üzerine Samsun Asliye Ticaret Mahkemesi 2019/654 Esas No’su ile şirkete 11/10/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 3 ay süreyle geçici mühlet kararı verdi. Ayrıca geçici konkordato komiseri görevlendirdi.

Hukukçu Refik Moral, Yeminli Mali Müşavir/Bağımsız Denetçi Veysel Kayar ve Makine Mühendisi Yıldız Yapalı Ertürk’ü geçici konkordato komiseri olarak atayan mahkeme, duruşmanın 08 Ocak 2020 tarihinde saat 09:30 ‘da yapılmasına oybirliğiyle karar verdi. Alacaklıların konkordato talebinin reddi yönünde bir başvuru yapıp yapmadıkları konusunda bir bilgiye ulaşılamadı.

ma

(Samsunetikhaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.