Elazığ’ın Palu ilçesi spor kompleksine kavuştu

Elazığ’ın Palu ilçesi spor kompleksine kavuştu
02.12.2023
A+
A-

Sıtkı Taşel – BHA – Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Gençlik ve Spor Yatırımları tüm hızıyla devam ediyor.

Palu ilçesinde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Bağlı Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi açıldı.

Tüm ilçe, belde ve köylerde il merkezine Gençlik ve Spor yatırımları yapılıyor Palu İlçemizde de Gençlik Merkezi, Kapalı Spor Salonu, 4 adet Halı Saha, 2 adet Açık Voleybol ve Basketbol Sahası, Palu Futbol Sahası Tribünü ve Giyinme Odalarının çalışmalarında sona gelinerek 2 Aralık Cumartesi günü açılışı gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Yatırımları daha önce İlçe ve Beldelerde yapılmıştı. Palu ilçemizde de Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksinin yapımı tamamlanarak açılış programının ardından İlçeye kazandırıldı. Diğer İlçelerde bulunan tesislerin yapımı da devam ediyor.

WhatsApp Image 2023 12 02 at 15.17.18

2 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilen açılış Programına, AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Kovancılar Kaymakamı Mustafa Dilekli, Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat,  STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “ Elazığ’ın en köklü ve kadim ilçelerinden bir olan Palu’dayız. Palu gerçekten eşsiz bir medeniyete sahip. Gençlerimiz vakitlerini değerli geçirebilmeleri için, takımlarımızın müsabakalarını konforlu bir biçimde yapabilmeleri için, Palu’ya önemli tesisler kazandırıyoruz. Palu Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi ile sanatsal ve sosyal faaliyetler yaparak gençlere hizmet verecek.  Aynı zamanda Palu Futbol Sahasında Tribün ve soyunma odası yoktu yapımını tamamlayarak hizmete kazandırdık. Palu Merkez, mahalle ve köylerine 4 adet Halı Saha, 2 adet Açık Voleybol ve Basketbol Sahası kazandırdık. Dolayısıyla bu bağlamda emeği geçen başta Sayın Bakanımıza, Valimize, Milletvekillerimize, Belediye İl Başkanlarımıza ve Belediye Başkanlarımıza Şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023 12 02 at 15.17.17

Açılışa katılan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı kürsü konuşmasında ilçelerde bulunan spor salonlarına değindi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkap, “ Burada özellikle Elazığ’da Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün daha önceki müdürlerimizin büyük gayretleri olduğunu biliyor ve görüyorum. Bugün Elazığ’da her ilçemizin bir kapalı spor salonu var, her ilçemizin bir sahası var, voleybol sahaları var, basketbol sahaları var, hentbol sahaları var ve bizim derdimiz gençlerimiz. Çünkü bu ülke 21 yıl boyunca hizmet ve yatırımlarla buluşurken biz bu yatırımları iş olsun diye de yapmadık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber