Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş yazdı, Özgür Can Çoban seslendirdi: “Gazze’ye Ağıt” duygulandırdı

Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş yazdı, Özgür Can Çoban seslendirdi: “Gazze’ye Ağıt” duygulandırdı
23.03.2024
A+
A-

İsrail’in acımasız saldırı ve soykırımlarının sürdüğü Gazze’de yaşanan insanlık dramlarına karşı Milli Eğitim Bakanlığı Danışmanı Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş’ın kaleme aldığı, müzisyen Özgür Can Çoban’ın seslendirdiği ‘Gazze’ye Ağıt’ yayınlandı.  

featured

Müzisyen Özgür Can Çoban’ın Ağıtla ilgili paylaşımı şöyle:

“Benim için çok özel bir anlam taşıyan “Gazze’ye Ağıt” adını verdiğimiz bu eser, yüreğimde derin izler bırakan trajedilere ve Gazze’de hayatını kaybeden sevgili kardeşlerimize bir saygı duruşu niteliğinde. Gazze’de yaşanan acı ve zorluklar karşısında sessiz kalmak imkansızdı. Bu eseri seslendirmek, yaşananların unutulmaması ve duyarsız kalmamak adına bir adımdı benim için. Umarım bu mütevazı çalışma, Gazze’deki kardeşlerimizin yaşadığı acılara, adaletsizliğe ve zorluğa dikkat çekebilir, bu konuda duyarlılık oluşturabilir. Eserin sözleri için Kıymetli Büyük’üm Dr. İbrahim Sarıtaş’a özel teşekkürlerimi sunuyorum. Yüreğinize sağlık. Söz: İbrahim Sarıtaş Müzik: Anonim Düzenleme: Özgür Can Çoban Tanbur/Bağlama: Kutay Özcan Mix/Mastering: Soner Kıvanç Yapım & Menajerlik: Zirve Yapım Proje: Hüseyin Küçük, Burak Uçman Yönetmen: Cem Erdem Görüntü Yönetmeni: Beyar Güler Işık Şefi: Mert Mustafa Çoban Kurgu&Color: Ece Öztatlı Productıon Company: bevibefilms Productıon : Hue Production Camera Rental: The Bo Production”

Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş’ın paylaşımı ise şöyle:

“Sözlerini benim müziğini ise sevgili Özgür Can Çoban kardeşimin yaptığı Gazze’ye Ağıt parçasını sizlerle paylaşıyorum..Umarım bu Ramazan ayının hürmetine bu katliam son bulur.. Kahrolsun İsrail’in Katliamcıları!!!”

 

Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş yazdı, Özgür Can Çoban seslendirdi: “Gazze’ye Ağıt” duygulandırdı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber