Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu
27.10.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu

ANKARA – BHA

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na dair detaylar paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı kapsamında; Devlet erkânı ile Anıtkabir’i ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Dev Eser” Yağlı Boya Resim Sergisi ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’nda tebrikleri kabul edecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 100. Yıl Resmî Geçit Töreni’ne katılacak.

Donanma ve Türk Hava Kuvvetleri’nin İstanbul Boğazı’ndaki geçit törenine katılacak.

Cumhurbaşkanımız 100. Yıl Hitabı ile vatandaşlara seslenecek.

Donanma tarihindeki en büyük geçit töreni

Cumhuriyet Bayramı’nda saat 17.00’de, başta TCG Anadolu olmak üzere 100 gemiyle Boğaz’da geçit töreni yapılacak. Bu törene, Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK dahil 20 muharip uçak da eşlik edecek.

Geçit töreninde ayrıca 101 pare top atışı da gerçekleştirilecek. Bu, donanma tarihindeki en büyük geçit töreni olacak.

“Cumhuriyetin Sesi, Cumhuriyetin Rengi” etkinliğiyle de Galata Kulesi, Haydarpaşa Tren Garı, Cumhuriyet Müzesi (II. TBMM Binası), Etnografya Müzesi, Saat Kulesi, Dolmabahçe Sarayı gibi tarihi mekanlar ile Efes Antik Şehri, Kapadokya gibi turistik mekanlar, özel ışık gösterileriyle renklendirilecek.

Bu mekanlarda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel bestelenen “100. Yıl Marşı” yankılanacak.

Dron, havai fişek ve ışık gösterileri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, 2023 dron ile İstanbul Boğazı’nda ışık ve havai fişek gösterileri yapılacak.

İstanbul Taksim Meydanı’nda Atatürk Kültür Merkezi’nin önüne kurulacak “Maziden Atiye Türkiye Yüzyılı” gösterim alanında, su perdesi, su şovu ve üç boyutlu içeriklerin yayımlandığı ekranlarla, geçmişten bugüne Türkiye Yüzyılı vizyonu interaktif ve teknolojik bir deneyimle vatandaşların beğenisine sunulacak.

Türkiye Yüzyılı logosundan esinlenerek oluşturulan “Türkiye Yüzyılı” enstalasyonu da 29 Ekim’in parçası olacak.

“Cumhuriyetin Sesi, Cumhuriyetin Rengi” etkinliği ile de Galata Kulesi, Haydarpaşa Tren Garı, Cumhuriyet Müzesi (II.TBMM Binası), Etnografya Müzesi, Saat Kulesi, Dolmabahçe Sarayı gibi tarihi mekânlar ile Efes Antik Şehri, Kapadokya gibi turistik mekânlar özel ışık gösterileriyle renklendirilecek. Bu mekânlarda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel olacak bestelenen 100. yıl marşı yankılanacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber