Cübbeli Ahmet Hoca: Çocuklarınızı İmam Hatipe göndermeyin

Cübbeli Ahmet Hoca: Çocuklarınızı İmam Hatipe göndermeyin
23.09.2021
408
A+
A-

Bir televizyon programının konuğu olan Cübbeli Ahmet Hoca sürpriz bir açıklama yaptı. Ebeveynlere seslenen Cübbeli Ahmet Hoca, çocukların imam hatip ve ilahiyat yerine düz ortaokul ve liselere gönderilmesi gönderilmesini tavsiye etti.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programının konuğu olan Cübbeli Ahmet Hoca çocukların imam hatip ve ilahiyata gönderilmemesi gerektiğini belirterek şu sözcüklere yer verdi:

“DAHA AZ HASARLA ÇIKARLAR”
Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim.

“MÜFREDAT İŞLEMİYOR”
Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik, kız çocuklarımız geliyor; hocaya sahabeye hakaret, öbür hoca hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor.

“HANGİ HOCA HANGİ AKIMA BAĞLIYSA ONU EMPOZE EDİYOR”
Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Ku’ran değişsin’ diyen adam şu an da Ankara İlahiyat’ta hoca…”

İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ: İMAM HATİPLER FETÖ’NÜN PANZEHİRİDİR
Cübbeli Ahmet Hoca’nın bu sözlerine ilk tepki geldi. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, yaptığı açıklamada, “Ahmet Mahmut Ünlü’nün söylediği gibi bir şey imam hatiplerde yoktur. İmam hatipleri ve eğitim programını tanımadığı aşikardır. İmam hatipler her türlü aşırılığının karşısındadır. Özellikle FETÖ’nün panzehiri olmuştur. Ahmet Mahmut Ünlü’nün öğrencilerimizi ve velilerimizi tedirgin etmeye hakkı yoktur bu bir vebaldir. Kendisini en kısa zamanda imam hatipe giderek yakından tanımaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber