resim yükle

Canik Keşif Kampüsü’nde Geleceğin Mucitleri Yetişecek 

Canik Keşif Kampüsü’nde Geleceğin Mucitleri Yetişecek 
15.01.2023
A+
A-

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı’na katılan öğrencileri ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu. 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı’na katılan öğrenciler ve aileleriyle sınav öncesinde bir araya geldi. Öğrenciler ve aileleriyle sohbet eden Başkan İbrahim Sandıkçı, öğrencilere başarı dileklerinde bulundu. Uygulama sınavını başarıyla tamamlayan öğrencilerin Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alacağını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik’te araştıran, özgün çalışmalar ortaya koyan, geleceğin bilim insanları, mucitleri yetişecek” dedi. 

Canik’te Uygulamalı Eğitim

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde bulunan atölye, laboratuvar ve keşif alanlarında öğrencilerin uygulamalı bir şekilde eğitim alacağını dile getiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde eğitim almaları adına ilçemizde birçok projeyi hayata geçirdik. Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzü 4 ay kadar kısa bir sürede tamamlayıp, ilçemize kazandırdık. Şehrimizde gerçekleşen TEKNOFEST Karadeniz’e Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdik. Çocuklarımız ve gençlerimiz Canik Keşif Kampüsümüzde bulunan bütün atölye, laboratuvar ve keşif alanlarında uygulamalı bir şekilde eğitim alacak. Canik’te araştıran, özgün çalışmalar ortaya koyan, geleceğin bilim insanları, mucitleri yetişecek” dedi. 

Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle Ziyaret Ettiler 

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı’na katılan öğrenciler ve aileleri Canik Belediyesi tarafından sınav merkezinde kurulan stant alanında Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nü sanal gerçeklik teknolojisiyle ziyaret etme fırsatı buldu. Öğrenciler ve aileler Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde bulunan atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanlarını sanal gerçeklik gözlüğü ile ziyaret etti. Canik Keşif Kampüsü’nde özel olarak dizayn edilen atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanları büyük beğeni topladı. Canik Belediyesi, sınava katılan öğrencilere, ailelere ve görevlilere tatlı ikramında bulundu.

Gerçekleştirdiği ziyaret programında Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya T3 Vakfı Genel Müdürü Ömer Kökçam ve Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Kemal Tural eşlik etti. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber