resim yükle

Çanakkale Valiliği’nden orman yangınları uyarısı

Çanakkale Valiliği’nden orman yangınları uyarısı
03.06.2024
A+
A-

Çanakkale Valiliği’nden yapılan duyuruda il genelinde yaşanacak yüksek hava sıcaklıklarından dolayı vatandaşların olası orman yangınlarına karşı dikkatli ve duyarlı olması istendi.

featured

Canakkale, Turkey – 27 October, 2019: Governorship building of Canakkale city in Turkey. Statue of Ataturk (Founder of Modern Turkish Republic) is on the foreground.


Çanakkale Valiliği’nden orman yangınları uyarısı

Birol GÜNGÖRDÜ/ ÇANAKKALE- BHA

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Vatandaşlarımızın Dikkatine “Orman yangınlarına karşı önemli uyarı!”

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlere göre, ilimizde genelinde hava sıcaklıklarının yükselmesi beklenmektedir. Orman yangınları açısından bu durum çok büyük bir risk oluşturmaktadır.

Son zamanlarda meydana gelen orman yangınlarının birçoğu da maalesef beşeri hatalardan kaynaklanmıştır. Vatandaşlarımızın, bütün arazilerde ve özel mülkiyete tabi bahçelerde kesinlikle ateşten uzak durması, ayrıca bahçe ve tarla temizliği amacıyla ateş yakılması, anız yakılması ve piknik esnasında ateş yakılması gibi yangına sebebiyet verebilecek hususlarda dikkatli olması ve hassasiyet göstermesi çok büyük önem arz etmektedir. Herhangi bir orman yangını fark edilmesi durumunda 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulunulmalıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Çanakkale Valiliği’nden orman yangınları uyarısı


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.