Başkan Şahin’den Havza’ya ziyaret

Başkan Şahin’den Havza’ya ziyaret
09.05.2018
153
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçe ziyaretleri kapsamında Havza ilçesini ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Havza Belediye Meclis Toplantı Salonunda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zihni Şahin’i tebrike ederek; “Sayın Başkanıma yeni görevinin başarılar dilerim. Ülkemiz yeni bir seçim sathında. Hedefimiz ilçemizde yüzde 70 olan oy oranını artırarak yolumuza devam etmek. İlçemize merkezimizde Samsun Büyükşehir Belediyesin yapacağı fazla bir iş yok. Önceliğimiz kırsal mahalleler. Önümüzde ki dönemde de hizmetlerimize el birliği ile devam edeceğiz.” Dedi.

Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ise 2014 yılından bu yana çok çalışma yapıldığını belirterek; “Şimdi seçime giderken daha az sorunla karşı karşıyayız. 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından yerel seçimler için çalışmaya başlayacağız. O yüzden 24 Haziran seçimlerinden yüksek oy oranı ile çıkmamız lazım.” Dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz’ın istifası sonrası yaşanan süreç neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu belirterek “ Bizleri bu göreve layık gören Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız ile Ak Parti Genel Merkezine teşekkür ediyorum. Tüm varlığımız ile halkımıza hizmet için hep birlikte çalışacağız. Çünkü birlikten kuvvet doğar. Beraber olduğumuz takdirde her güçlüğün altından kalkacağımıza inanıyorum. Eskiden günü kurtarma adına yapılan işler Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet anlayışı ile evladiyelik oldu. Evladiyelik hizmetlere milletimiz Büyükşehir Belediyesi ile ulaştı. Bu hizmet yarışını bıkmadan, usanmadan, hiçbir mazerete sığınmadan tüm gücümüz ve varlığımızla sürdüreceğiz. Kırsal kalkınma için verdiğimiz mücadele, yolların yapımı, SASKİ Genel Müdürlüğümüz aracılığı ile devam eden altyapı ve su yatırımlarımız, ilçelerimizin sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamına dönük çalışmalarımız kesintisiz olarak halkımızın da desteği ile devam edecek.” dedi.

Başkan Şahin, Özel İdare ve Köy Hizmetleri döneminde günü kurtarma adına çalışmaların yapıldığını ifade ederek “Kalıcı işler yapılmamış. Tüm bunlar da Bütünşehir Yasası ile beraber ayyuka çıktı. Ama görüyorsunuz 2014 yılından beri Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tüm hizmetler kalıcı oldu.” Dedi.

Şahin daha sonra Samsun Büyükşehir daire başkanlarından Havza’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Şahin toplantının son bölümünde Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ak Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir ve Belediye Meclis üyelerinden ilçenin talepleri hakkında bilgiler aldı.

Toplantı sonunda Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’e çiçek takdim etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’e Büyükşehir Başkanvekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili ve Meclis Üyesi Nihat Soğuk, Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ve daire başkanları eşlik etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.