Başkan Demirtaş Hafize Hanım Kız Kuran Kursu’nun sorunlarını dinledi

Başkan Demirtaş Hafize Hanım Kız Kuran Kursu’nun sorunlarını dinledi
25.12.2021
35
A+
A-

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Hafize Hanım Kız Kuran Kursu yönetimi adına Hacı Erim Yıldırım tarafında düzenlenen ziyaret programında idarecilerin öneri ve isteklerini dinledi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Baruthane Mahallesi’nde bulunan Hafize Hanım Kız Kuran Kursu’nu ziyaret etti. Yapılan çalışmalar hakkında idarecilerden bilgiler alan Başkan Demirtaş, İlkadım Belediyesi olarak merkezdeki vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetleri kırsaldaki vatandaşlarımıza da vermeye gayret gösteriyoruz. Eğitim, geleceğimizin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle kırsal bölgelerdeki mahallelerimizde ikamet eden kız öğrencilerimizin okullarına daha rahat erişebilmesi için yurt hizmetinin önemine vurgu yaptı.

“Tek isteğimiz başarılı olmaları”

Öğrencilerin ailelerinden uzakta rahat bir şekilde konaklamaları ve eğitim hayatlarına devam etmeleri için ülke genelindeki yurtlarda iyileştirici çeşitli düzenlemeler yapıldığını dikkat çeken Başkan Demirtaş,” ilçemize eğitim görmek için dışardan gelen öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak bizlerin görevidir. Kız öğrencilerimiz rahat bir ortamda eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için yerel yönetimler tarafından her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek gerekli düzenlemeler yapılıyor. Öğrencilerimize de düşen bu huzurlu ve güzel ortamda başarılı olmaktır” dedi.

“Bu şehrin Şehrül Eminisiniz”

Ülkemizin zorlu dönemlerden geçtiği bu günlerde gençlerin kendini geliştirmesi, manevi değerlerinden kopmadan ülkesine sahip çıkmasını da çok kıymetli bulduğunu anlatan Hacı Erim Yıldırım,”  Bizler inanıyor ve biliyoruz ki çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimiz. Çocuklarımıza yapacağımız her yatırım ailemize, kendimize, memleketimize ve geleceğimize yaptığımız bir yatırımdır. Biz istiyoruz ki gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın küçük yaşta gönüllerine Allah inancını, peygamber sevgisini nakşederek yetiştirelim; çünkü bu millet olarak, insanlık olarak hepimize faydası olan bir şeydir. Bu manada gelecek nesillerin inançlı ve bilgili olarak yetişmesinde verdiğiniz katkılardan dolayı Şehrin Şehrül emini olarak sorunları yerinde dinlemek adına davet programımıza katılıp bizleri dinlediğinizi için Kuran Kursu ve yönetimi ve şahsı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Hafize Hanım Kuran Kursu yönetimi adına Hacı Erim Yıldırım tarafında davet edilen ziyaret programında İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Bayraktar, Şerif Mırık, Lütfü Coşkun, Belediye Meclis Adem Yıldırım ve yurt idarecileri eşlik etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.