resim yükle

Bakanlığa 500 memur alımı yapılacak!

Bakanlığa 500 memur alımı yapılacak!
16.10.2022
A+
A-

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 500 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru şartları nelerdir? Kimler başvurabilir?

Adalet Bakanlığı yeni 500 kamu personel alımı yapacak. Bakanlık tarafından yazılı ve sözlü sınavlar ile 5. derece ile 9. dereceli kadrolara 500 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacak. Atamalar açıktan ve naklen olacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI
Türk vatandaşı olmak, Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış
olmak gerekiyor. Bu kapsamda doğum tarihi: 1 Ocak 1987 ve daha sonra olanlar başvurabilecek. Ayrıca görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 7 Nisan 2021 tarihli ve 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

MEZUNİYET ŞARTLARI
Başvuru için Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/önlisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak şartları var.

BAŞVURU SÜRECİ
Adalet Bakanlığı için yeni 500 kadroya açıktan ve naklen icra – icra müdür yardımcısı alımları 10 Kasım ile 16 Kasım 2022 tarihleri arasında olacak. Başvurular ÖSYM’de yapılacak. Geç başvuru günü ise 24 Kasım olarak açıklandı.

(isilanlarikariyer)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber