Bakan Fidan ‘Kahire Barış Zirvesi’ne katılmak üzere Mısır’da

Bakan Fidan ‘Kahire Barış Zirvesi’ne katılmak üzere Mısır’da
21.10.2023
A+
A-

Bakan Fidan ‘Kahire Barış Zirvesi’ne katılmak üzere Mısır’da

Mısır’ın ev sahipliğinde düzenlenen Kahire Barış Zirvesi, Türkiye’yi temsilen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın katılımıyla gerçekleşiyor.

Gazze’deki İsrail saldırıları ve Filistin davasının geleceği gibi konuların ele alınacağı zirvede, Devlet ve Hükümet Başkanlarına ek olarak Dışişleri Bakanları da katılım gösterecek.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’nin ev sahipliğindeki toplantıya Ürdün, Filistin, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt, Suudi Arabistan, Irak, Yunanistan, İtalya ve Güney Kıbrıs liderleri katıldı.

Zirvede ayrıca Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel da yer alacak. Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Temsilcisi Joseph Borrel de toplantıya katılacak.

Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın, bu kritik zirve çerçevesinde ikili görüşmelerde bulunması ve Türkiye’nin bölgedeki rolünü güçlendirmesi bekleniyor. Zirve, bölgesel istikrarın sağlanması ve Filistin davasının geleceği konularında uluslararası toplumun işbirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber