resim yükle

Atatürk heykeline tadilat yapıldı mı yapılmadı mı?

Atatürk heykeline tadilat yapıldı mı yapılmadı mı?
28.04.2021
A+
A-

Samsun Valiliği tarafından Atatürk heykelinin kaidesi, mermeri ile çelenk törenlerinin gerçekleştirildiği meydanın bakım ve onarımı geçtiğimiz hafta tamamlandığını açıklanmıştı.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada; 19 Mayıs İlçe Kaymakamlığı önündeki Atatürk heykeli, kaidesi ve heykelin bulunduğu meydan, bakım ve onarım çalışmaları yapılırken bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Bu anlamda, Atatürk heykelinin kaidesi, mermeri ile çelenk törenlerinin gerçekleştirildiği meydanın bakım ve onarımı geçtiğimiz hafta tamamlanmıştır. Atatürk heykelinin bakım ve onarımı ile ilgili çalışmalar ise devam etmekte olup çalışmaların bu hafta içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Atatürk heykeli, kaidesi ve meydanın her yıl düzenli olarak bakım ve onarımı yapılmakta olup geçen yıl da Atatürk heykelinin boyama işlemi gerçekleştirilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi yolunda ilk adımı attığı ilimizde, Atatürk heykeli ve bulunduğu alanlarla ilgili çalışmalar, Valiliğimizce ve Kaymakamlıklarımızca titizlikle takip edilmektedir denilmişti.

Samsun Valiliğinin açıklaması ardından Yeniçağ Gazetesi muhabiri İbrahim Akkuş mevzu bahsi geçen Atatürk heykelinde yaptığı incelemede heykelin bakımsız, paslanma, oksitlenme, yıpranmaların olduğunu fotoğrafladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber