resim yükle

Atakum’da “Medeniyetin Merkezine Yolculuk” seminerleri başladı

Atakum’da “Medeniyetin Merkezine Yolculuk”  seminerleri başladı
18.11.2022
A+
A-

Atakum’da “Medeniyetin Merkezine Yolculuk” başlığı altında 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ne kadar devam edecek seminerlerin ilki Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

JCI Samsun Genç Liderler ve Girişimciler Derneği ile Atakum Belediyesi iş birliğinde 5 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek kişisel gelişim eğitimleri ve farkındalık söyleşilerinin ilki Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Dünya Kadın Hakları Günü etkinlikleri kapsamında “Medeniyetin Merkezine Yolculuk” başlığıyla düzenlenen seminerlerin ilkinde JCI Samsun Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Başkanı Hüseyin Avni Ortay, etkin iletişim ve topluluk önünde konuşma becerilerini geliştirme konusunda önemli bilgiler verdi.

“YAPACAĞIMIZ ÇOK ŞEY VAR”

Programın açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, etkinliğin önemine değinerek “Atakum Belediyesi olarak bu etkinliklerin çoğalmasından yanayız. Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi çok kıymetli bir mekan. Hizmete yeni açılmasına rağmen işlevselliği ile çok önemli bir merkez haline geldi. Bu açıdan kendimizi amacımıza ulaşmış sayıyoruz. Yapacağımız daha çok şey var. Bize düşen ne varsa her zaman yapmaya ve yanınızda olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

TOPLULUK ÖNÜNDE

ETKİLİ KONUŞMA ÖNERİLERİ

JCI Samsun Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Başkanı Hüseyin Avni Ortay, etkili iletişim becerilerinin gelişmesinin kişinin özgüvenini artırdığını belirterek “Kendimizi doğru anlatırsak doğru sonuç alırız. Bu özellik sorunlarımızı çözme becerimizi, paralelinde de zekamızı geliştirir. Zorluklarla başa çıkabilecek koordinasyonu sağlamamızda bize yardımcı olur.” dedi. Başkan Ortay, topluluk önünde etkili konuşma yöntemleri hakkında “Konuya hamiyetimizi gösterelim. Çalışırken ses ve video kaydımızı alalım. Bu şekilde konuşmalarımızı gözden geçirip eksiklerimizi tespit edebiliriz. Grubun geneline hitap eden bir beden dili kullanalım.” cümlelerini kaydetti.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Kİşisel gelişim eğitimleri ve farkındalık söyleyişilerinin ikincisi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, üçüncüsü 1 Aralık’ta, dördüncüsü de 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek. Eğitimlerin en az üçüne katılanlara 5 Aralık 2022 Pazartesi günü düzenlenecek törenle katılım sertifikası verilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber