AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel: Her Alanda Milli Seferberlik Zamanıdır

Darbe girişimi, tam tersine milletimizin birlik ve beraberliğini daha da pekiştirdi…

05.01.2017
A+
A-

haber-has-whatsaap-haber-hattiAK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel son zamanlarda yaşanan olaylarla alakalı bir basın açıklaması yaptı.

Ülke olarak 2016 yılını büyük badireler atlatarak bitirdik. İnşallah 2017 yılında ülkemiz ve milletimizin huzurlu, onurlu ve gurur dolu bir yıl geçirmesini diliyorum.

Değerli kardeşlerim, 2016 yılında içeride ve dışarıda birçok terör örgütü Türkiye’ye savaş açmış ve hep beraber üzerimize gelirken, Hükümetimiz pasif savunmadan Aktif harekâta geçerek başta PKK ve buna bağlı unsurları Güneydoğudaki il ve ilçe merkezlerinden söküp atmıştır.

Aynı zaman diliminde diğer tüm terör örgütleriyle de yurt içi ve yurt dışında Aktif harekâtla mücadele sürdürmekteydi.

Baktılar ki polis ve askerimiz terörü bitiriyor. FETÖ denen hainin eliyle devletimizi, milli irademizi ele geçirmeye çalıştılar. Kendilerine o kadar güvenmekteydiler ki, bölge sorumlularını ve valileri dahi belirlemişlerdi. Fakat Türk Milleti’nin vatan aşkını ve Allah’ın yardımını hiç hesap etmediler. Şanlı Milletimiz, liderinin çağrısına uyarak genç-yaşlı, kadın-erkek, çoluk-çocuk demeden sokaklara, meydanlara, havaalanlarına koştu ve milli iradesine, vatanına, bayrağına ve liderine sahip çıktı. Bizim böyle bir milletimizi olduğu müddetçe Allah’ın izniyle sırtımız yere gelmez. Millet tüm dünyaya ders vermiş ve darbeye darbe yapan millet olarak tarihe geçmiştir.

Arkadaşlar, tabiki dışarıda ve içerideki hainlerin oyunları bitmek bilmiyor. Darbe girişimi, tam tersine milletimizin birlik ve beraberliğini daha da pekiştirdi.

Darbeyi başaramayan hainler, hemen ekonomik savaş açtılar ve döviz fiyatlarını yükselterek ekonomik olarak bizi zora sokmaya çalıştılar. Bu aziz millet yeniden devreye girdi ve elindeki dövizlerini bozdurarak Türk Lirasına destek verdi ve dövizin ateşini söndürdü. Allah Milletimizden razı olsun.

Arkadaşlar Suriye’de DEAŞ’la mücadelemiz de hız kesmeden devam etmektedir. Ne yazık ki bu harekâtta müttefiklerimiz bizi yalnız bırakmıştır. Kendi gücümüz ve imkânlarımızla bu mücadeleyi sürdürmekteyiz. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın da ifade ettikleri gibi, ‘Diğerleri savaşıyormuş gibi yapıyor, sadece biz gerçek manada savaşıyoruz’

Bu arada Halep’teki zulümden 44.000 sivil mazlumu kurtararak güvenli bölgeye taşıdık ve insanlık namına üzerimize düşeni yaptık.

Bütün bu başarılı manevralar sonucu terör, ülkemizde çirkin yüzünü, intihar saldırıları ve masum insanları katletmek gibi insanlık dışı olaylarla göstermeye başladı. İstanbul Beşiktaş’ta futbol karşılaşması sonrasında çevik kuvvete yapılan bombalı saldırı, Kayseri’de izne çıkan ana kuzularına yapılan bombalı saldırı ve yılbaşında eğlenmeye giden insanlara yapılan silahlı saldırı ile terör, vahşi yüzünü tüm dünyaya göstermiştir.

Arkadaşlar, yine de milletimiz ferasetli ve basiretli davranmış ve terör karşısında bir kez daha birlik ve beraberliğini göstermiştir. Mağdurların acılarına ortak olmuş ve birbirini sahiplenmiştir.

Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Şimdi her alanda milli seferberlik zamanıdır. Vatanımızı, Bayrağımızı, Şerefimizi ve kutsal olan neyimiz varsa, korumamız gereken bir zamandayız. Herkesin uyanık olması, tetikte olması, çalışkan ve üretken olması ve üstün gayretli olması gereken bir zamandayız. Çünkü her şey olağandışıdır. Biz her alanda millileşeceğiz ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Bakın hükümetimizin bu denli terör mücadelesi içindeyken, yaptığı yatırımlar hepimizin göğsünü kabartıyor ve hepimiz için gurur kaynağı oluyor. Son olarak Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli, Avrasya Tüneli Tüp Geçidi, Yavuz Sultan selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü gibi dev yatırımlar yapılmıştır. 2015 yılında da hükümetimizin dev yatırımları devam edecektir. Bunlardan bazıları 3. Havaalanı, 1915 Çanakkale Köprüsü, Kanal İstanbul projeleridir. Hem terörü bitirecek, hem de güçlü irademizi herkese gösterecek ve hem de kalkınmamızı sürdüreceğiz.

Ülkemize terör üreten tüm odakları ister yurt içinde olsun isterse yurt dışında olsun kökünden kazıyacağız.

Şu anda ülke gündemimizde, Anayasa Komisyonu’nda görüşülerek meclise gelen, Türkiye’nin darbe anayasasına son verecek olan Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi var. Bu bazı art niyetlilerin dillendirdiği gibi rejim değişikliği içeren bir anayasa değildir. Sadece yönetim şeklini değiştirecek bir anayasadır.

İnşallah meclisten geçtikten sonra referanduma gidecek olan bu yeni anayasa tüm halkımızın desteğiyle yüksek bir oy oranıyla halk oylamasından geçip yürürlüğe girince Türkiye’nin önü daha da açılacak. Ekonomik ve siyasal atılımlarımızı hızla gerçekleştireceğiz ve Türkiye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hız kesmeden ilerleyecektir.

Arkadaşlar bu günlerde yapılacak en güzel şey, milletten yana, haktan yana olmaktır. Halkımızın feraseti ve öngörüsü çok müthiştir. Millet bizi yanıltmayacak, doğru mecraya götürecektir. Onun için milli olup, milletimizden yana olursak, doğru noktaya varacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu milleti kimse kandıramaz, yıldıramaz ve teslim alamaz.

Kardeşlerim, saygıdeğer basın mensupları… Ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Hükümetimize, Bakanlarımıza ve milletvekillerimize; yerelde tüm ilçe başkanlarımıza ve belediye başkanlarımıza Allah güç kuvvet versin.

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah yar ve yardımcımız olsun…

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber