19 Mayıs’ta Balkanlar boyu halay
![19 Mayıs’ta Balkanlar boyu halay](https://haberhas.com/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-05-19-at-19.40.09-1024x577-700x420.jpeg)
Edirne’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Saraçlar Caddesi’ne geleneksel spor dalları, basketbol, voleybol, futbol, bisiklet, jimnastik, tenis güreş, matrak, akıl zeka oyunları gibi sporların stantları kuruldu.
![19 Mayıs’ta Balkanlar boyu halay! | Edirne Ahval Gazetesi WhatsApp Image 2024 05 19 at 19.40.10 2 | Edirne Ahval Gazetesi](https://edirneahval.com/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-19-at-19.40.10-2-1024x577.jpeg)
Kurulan stantlar Edirne Valisi Yunus Sezer, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç ve kurum müdürleri tarafından ziyaret edildi.
![19 Mayıs’ta Balkanlar boyu halay! | Edirne Ahval Gazetesi WhatsApp Image 2024 05 19 at 19.40.10 1 | Edirne Ahval Gazetesi](https://edirneahval.com/wp-content/uploads/2024/05/WhatsApp-Image-2024-05-19-at-19.40.10-1-1024x577.jpeg)
Sonrasında caddeye kurulan sahnede Bulgaristan, Kosova, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan’ın Gümülcine ile İskeçe kentlerinden gelen halk oyunları ekiplerinin sunduğu folklor gösterileri vatandaşların büyük beğenisini topladı.
Diğer yandan halk oyunları gösterilerinin ardından katılım gösteren tüm halk oyunları ekipleri, Edirne’nin yerel halk oyunları ekipleri ve vatandaşların yoğun katılımıyla cadde halay çekildi. Yüzlerce kişinin katılımıyla renkli görüntülere sahne olan halay, görülmeye değer anlar yaşattı.