Bakan Bolat: 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşya yakaladık

Bakan Bolat: 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşya yakaladık
24.10.2023
A+
A-

Bakan Bolat: 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşya yakaladık

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Konya’da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nde düzenlenen İş Dünyası İstişare Toplantısı’nda konuştu.

Bakan Bolat, gümrüklerde yaptıkları faaliyetleri şu sözlerle anlattı:

“İlk 10 ayında 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşya yakaladık”

“620 milyar dolarlık ticaret, gümrüklerden geçiyor. Gümrükleri, hızlı ve etkin bir şekilde yönetmek görevimiz. Kaçak malları, uyuşturucu mamullerini, kaçakçılığı engellemek görevimiz. Bu senenin ilk 10 ayında 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşya yakaladık. İçişleri Bakanlığımızla çok iyi bir iş birliğimiz var. Yakında bir protokol imzalayacağız. Bu kaçakçılık olaylarının daha sert tedbirlerle üzerine gideceğiz.”

“Ülkemi en iyi şekilde görmek ve onu temsil etmek ayrı bir mutluluk vesilesi”

Türkiye’nin dış ticaret hacmini artırmak amacıyla çalıştıklarını ifade ederek “Hükümetimiz, canla başla mücadele ediyor. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan çok çalışkan, üretken ve başarılı bir lider. Dünyada çok saygınlığı var. Gittiğim dış gezilerde, yabancı ülkelerde, batı, doğu kuzey ve güney fark etmiyor, Türkiye’mizin ağırlığının ne kadar yükseldiğini bizzat müşahede ettim. Bir vatandaş olarak iftihar ettim. Ticaret Bakanı olarak da mutlu oldum. Ülkemi en iyi şekilde görmek ve onu temsil etmek ayrı bir mutluluk vesilesi. Bakanlarımız; hepsi işlerinde profesyonel, çalışkan, üretken, atom karınca gibi çalışıyor. Uyumlu, koordineli bir çalışma sergiliyoruz. Ekonomi ile ilgili konularda hep istişare halindeyiz, koordinasyon içindeyiz. Türkiye, emin ellerde, istikrarlı ve güvenli bir ortamda yoluna devam etmeye çalışıyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.