Zihni Şahin’den Büyükşehir Meclisi’ne veda

Zihni Şahin’den Büyükşehir Meclisi’ne veda
11.03.2019
53
A+
A-

Başkan Zihni Şahin, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde son kez başkanlık ederken yaptığı veda konuşmasında, “Ne yaptıysak Samsun’umuz için yaptık, yapmaya devam edeceğiz” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kendisini 3 Mayıs 2018 tarihinde yapılan oylamada bu göreve getiren Belediye Meclisi üyelerine veda etti. Başkan Şahin, son kez başkanlık ettiği meclis toplantısında, “Samsun’a 10 ay boyunca hizmet etmenin onurunu yaşadım. Meclis üyelerimizle, belediye başkanlarımızla ne yaptıysak Samsun’umuz için yaptık” dedi.

Başkan Zihni Şahin, meclis üyeleriyle ilk olarak Sevgi Kafe’de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Şahin, burada yaptığı açıklamada, “Mecliste yıllarca birlikte görev yaptığımız meclis üyesi arkadaşlarımızla buluştuk.

Büyük başarıların altında takım ruhu, birlik ve beraberlik, azim ve çalışkanlık bulunur. Biz de yıllarca bu anlayışla çalıştık. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma desteklerinden ve bu zamana kadar gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

‘NASIRLANMIŞ SORUNLARIN ÜZERİNE GİTTİK’

Daha sonra, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mart ayı 5’inci bileşimi 1’inci oturumuna başkanlık eden Zihni Şahin, yaptığı konuşmayla veda etti. Şahin, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi verildiğinden bu yana gece gündüz demeden çalıştık. Nasırlaşmış, ötelenmiş problemlerin üzerine giderek halkın istekleri doğrultusunda çözüm üretmek için gayret ettik. Süreç gerektiren problemleri de gündemimize aldık” dedi.

‘HALK RAHATLADI, BİZE SAYGI GÖSTERDİ’

Başkan Zihni Şahin, şöyle devam etti:

“Benim anlayışımda insanları ötekileştirme, ayrım yapma yoktur. Nasıl ki Bafra’da toplumu kucaklayarak görev yapmışsam, burada da yoğun bir ortam olmasına rağmen elimden geldiği kadarıyla herkesi dinleyerek, görüşlerini alarak çalışmaya gayret ettim. Eksiklerimiz illa ki olmuştur fakat herkesle iyi diyologlar kurduk. Bu şehire hizmet etmek tek başına olmaz. İlçe belediyeler ve Büyükşehir Belediyesi ne kadar dayanışma içinde olursak Samsun’a o kadar fazla hizmet edilir. Dayanışma içinde olduğumuz görülünce halkta da bir rahatlama oldu. Halk, bize sevgi ve saygı gösterdi. Bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bundan sonra da görev yerimiz Atakum olacak inşallah. Orada da seçildiğimiz taktirde görevimizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz.  

KONU SAMSUN’UN MENFAATİ İSE…

Belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize bundan sonraki hayatlarında sağlıklı, hayırlı, huzurlu bir gelecek diliyorum. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra seçilecek olan belediye başkanları ve meclis üyelerine de başarılar diliyorum. Konu Samsun’un menfaati olduğunda birlikte hareket edeceklerini düşünüyorum.”

Atakum Esenevler ve Pelitköy TOKİ konutlarında sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Zihni Şahin, ‘çevre ve kent estetiği’ne yönelik projelerini açıkladı. Şahin, “12 ay boyunca konserler, eğlenceler, festivallerle sahillerdeki turizm potansiyeli sürekli canlı tutulacak” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İtitfakı’nın AK Parti’den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında Esenevler Mahallesi ve Pelitköy TOKİ sakinleriyle buluştu. Şahin, vatandaşlara, ‘çevre ve kent estetiği’ne yönelik projelerini anlattı, destek istedi.

Başkan Zihni Şahin, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte ilk olarak Esenevler Mahallesi’nde halkla buluştu. Daha sonra yine beraberinde Köksoy ve Hatinoğlu ile birlikte Pelitköy’e geçen Şahin, burada da TOKİ sakinleriyle bir araya geldi.

MİLLET BAHÇESİ VE ORMAN ALANLARI

Mahalle buluşmalarında büyük coşku ve sevgi gösterileriyle karşılanan Zihni Şahin, yaptığı konuşmalarda özellikle ‘doğayla iç içe turizm kenti Atakum’ vurgusu yaptı. Atakum’a yönelik hazırladıkları ‘Çevre ve Kent Estetiği’ projesini anlatan Zihni Şahin, “Atakum Millet Bahçesi ile halkımızı şehrin karmaşasından uzak, sosyal donatıları ve tesisleri tamamlanmaş yemyeşil bir doğal alan ile buluşturacağız. Ayrıca ilçemizdeki ormana alanları korunup kollanacak, imar planlarımız yeşil alan oranlarını artıracağız” dedi.

SAHİLLERDE 12 AY BOYUNCA ETKİNLİK

Adnan Menderes Sahil Şeridi’nin Atakum için bir velinimet olduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, “Samsun’un ve Karadeniz’in göz bebeği Atakum sahilleri, yılın her ayı aktivitelere sahne olacak. Kültür Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak ‘Sahil Organizasyonları Ekibi’, konserler, halk oyunları, yarışmalar ve festivallerle sahillerimizdeki turizm potansiyelini sürekli canlı tutacak” diye konuştu.

ÇEVRE PROJELERİ VE HAVASI TEMİZ ATAKUM

Atakum’a, içerisinde kafeteryası da olan yeni bir iskele kazandıracaklarını da müjdeleyen Başkan Zihni Şahin, “Tüm bunların yanısıra çevrenin korunmasına yönelik de önemli çalışmalarımız olacak. Örneğin ‘Geri Dönüşüm’ ve ‘Sıfır Atık’ yönetimi projeleri hızlı bir şekilde uygulamaya konulacak, Atakum çöplerinden fayda sağlarken temiz havasını da koruyacak” dedi.

ÇÖP KONTEYNIRLARI YERİN ALTINA…

Şehrin görüntüsünü ve cadde kalitesini düşüren eski çöp konteynırlarının planlı şekilde kaldırılacağını, ardından ‘yeraltı çöp konteynerları’ uygulamasına geçeceklerini de duyuran Başkan Şahin, “Sokak, cadde, park ve diğer sosyal alanların temizliği özel ekipler tarafından gerçekleştirilecek. Örnek temizlik uygulamalarını vatandaşlarımızla birlikte yapacağız” diye konuştu.

VATANDAŞLARA ‘SÖZ’ VERDİ!..

Başkan Zihni Şahin son olarak, “Esenevler’deki coşku olsun, Pelitköy TOKİ Sitesi’ndeki coşku olsun bizlere 31 Mart Seçimleri’nin sonucunu gösterir nitelikte. Yoğun bir katılımla bizleri karşılayan ve son derece mutlu eden halkımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizlere Atakum’u yönetme görevi verirseniz tüm gücümüzü sizlere hizmet için harcayacağıma söz veriyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.