Zihni Şahin destekleri sürüyor

Zihni Şahin destekleri sürüyor
27.03.2019
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan adayı Zihni Şahin için 7’den 70’e herkes gönüllü olarak çalışmalarını yürütüyor.

Samsun’da ve Atakum’da partili ve partisiz, Zihni Şahin sevgisi kendini gösteriyor. Gençler, yaşlılar, kadınlar ve erkekler gönüllü olarak Zihni Şahin için çalışmalar yürütüyor.

‘ZİHNİ ABİ İLE HER ŞEY GÜZEL OLACAK’

31 Mart’a sayılı günler kala Atakum’da Zihni Şahin için seçim çalışması yürüten gönüllüler, Atakumlulara, “Bizim için aday önemli. Atakum için aday tercihi çabası içindeyiz. Olaya parti konusu olarak bakmıyoruz. Atakum için çalışıyoruz. Zihni abi ile Atakum’da her şeyin daha güzel olacağına, daha çok hizmet yapılacağına, Atakumuzda sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberliğin artacağına inanıyoruz. Projelerini de çok önemli ve güzel bulduk. Zihni abiyi destekliyoruz” diye seslendiler.

BAŞKAN ZİHNİ ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

Başkan Zihni Şahin ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her kesimden partili ve partisiz insanlarımızın sevgi, saygı ve güvenine çok teşekkür ediyorum. Toplumumuzun her yaş grubundan hemşehrilerime, gençlerimize, bayan kardeşlerimize gönüllü emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

‘AKILLI ŞEHİR ATAKUM’ PROJESİ

Bazı projeleriyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Zihni Şahin, şu bilgileri verdi:

“Akıllı şehir Atakum’un temellerini atarak, geliştirerek kaynak israfına son vereceğiz. Elde edilen gelir bir çok yatırıma kaynak oluşturacaktır. Trafikten katı atık toplamasına, park alanlarından imar planlarına kadar bir çok alanda akıllı kent uygulamalarını gerçekleştireceğiz. Amacımız bilgi iletişim teknolojilerinin kullanımı ile vatandaşlarımızın hayat kalitesinin artırılmasıdır. Bu teknolojilerin yerel yönetim hizmetlerine entegre edilmesi sonucunda kaynakların daha etkin yönetimi ve dolayısıyla şehrin sürdürülebilir kalkınması akıllı şehir modelimizin genel prensibini oluşturmaktadır. Çeşitli sensörler, elektronik cihazlar ve ağlar gibi ileri teknolojiyle donatılmış geleceğin emniyetli, güvenilir, öngörülebilir, çevreci ve verimli kentsel merkezi Atakum olacaktır. Büyükşehir Belediyesinde bu çalışmaların temeli atılmıştır. Gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ

Atakum Belediyesinin vizyon projelerinden biri olacak  Atakum Bilim ve Teknoloji Merkezi, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine hız kazandırmayı ve bu kapsamda Türkiye’ye model olmayı hedeflemektedir.  Bilim ve Teknoloji Merkezi, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde bilimsel konuları sunmak amacıyla kurulacak. Merkezde deney düzenekleri ve özel tasarım galerileri bulunacaktır. Ayrıca eğitim salonları, kimya ve fizik atölyelerinin yapıldığı laboratuvarlar, simülasyon cihazları, planetaryum, 3 boyutlu sinema salonları, Bilim Kafe ve BTM Dükkânın yer alacağı merkezde çocuklarımızı bilimsel kampların, atölye çalışmalarının, bilimsel şovların yapıldığı yoğun bir içerik bekleyecektir.

ATAKUM’A DOĞA PARK

Atakum kişi başına düşen yeşil alan miktarında ülkemizde bir rekor kıracağız. Bu anlamda vadilerimizi, orman alan alanlarımızı koruyarak düzenleyerek, imar planlarında yeşil alan miktarlarını artırarak doğa ile iç içe Atakum inşaa edeceğiz.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Atakent sınırları içerisinde ilçemizin ihtiyaçlarını giderecek küçük sanayi sitesi yapılacaktır. İnsanlarımız uzak yerlere gitmek zorunda kalmayacak, zaman ve maddi kayıplara uğramasını engelleyeceğiz.

HAYVAN BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİ

Gerek sokak gerekse evde yaşayan  hayvanlarının beslenme ve barınmalarına  destek olmak, yaşam şartlarını iyileştirmek, hasta ve yaralı can dostları tedavi etmek amacıyla Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezini hayata geçireceğiz. Hayvan sevgisini aşılamak amacıyla resmi ve özel okullarda tiyatro gösterileri ve eğitim faaliyetleri yapılacak.

HER KÖPEK İÇİN AYLIK DESTEK ÖDEMESİ

Ayrıca tüm aşıları yapılmış ve kulak küpesi ve çip takılmış köpekler, ön kontrolleri yapılarak uygun görülen gönüllü vatandaşlarımıza sahiplendirilecek. Vatandaşlarımızın sahiplendiği hayvanların bakım giderlerinde kullanmak üzere her köpek için aylık destek ödemesi yapılacak.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber