Yüksel Yıldırım Başkan Demir’e ‘Sözünü Tut’

Yüksel Yıldırım Başkan Demir’e ‘Sözünü Tut’
10.07.2021
A+
A-

Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan son dakika açıklamasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in seçimlerden önce söylediği “Samsunspor Futbol Akademisi’ni biz yapacağız, bir kuruş para harcatmayacağız.” sözleri hatırlatıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, açıklamasında sahillerdeki tüm spor tesislerinin kaldırılacağını söylemiş ve tepkileri üzerine çekmişti.

Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’in 09 Temmuz 2021 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde sorulan bir soruya verdiği cevap üzerine Samsunspor Kulubü Derneğimiz tarafından bir açıklama yapılması gerekli hale gelmiştir.

Sayın Başkanın da konuşmasında ifade ettiği gibi Batıparkdaki akademi tesislerinin yapıldığı alan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na aittir. Bu alanın kulübümüze uzun süreli tahsis edilmesine ilişkin süreç devam etmektedir. Bu durum milletvekilimiz sayın Fuat Koktaş’ın genel kurulda yaptığı açıklamalar çerçevesinde kamuoyunun bilgisindedir. Sayın milletvekillerimizin ve sayın Gençlik Spor Bakanımızın destekleriyle istenilen sonuca varılacağına olan inancımızı yinelemek isteriz.

Bu noktada sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan “Samsunspor Futbol Akademisi’ni biz yapacağız, bir kuruş para harcatmayacağız.” sözlerini kamuoyuna hatırlatmak isteriz.

Sayın Başkanın sahillerdeki tüm spor tesislerinin kaldırılacağına yönelik sözleriyle Nuri Asan Tesislerimizi kastettiğine ihtimal dahi vermek istemiyoruz. Eğer böyle bir durum söz konusu olacaksa bu durumun yeni tesislerin en modern şekilde, Samsun’a yakışır bir kompleks halinde, herkes tarafından kabul gören bir lokasyonda inşa edildikten sonra gerçekleşmesi gerektiğini vurgulamak isteriz. Yapılacak olan yeni tesisin dünyadaki en güzel projeler örnek alınarak inşa edilmesi, süreçte kulübümüzle istişare edilerek projenin oluşturulması ve bir konsensüs sağlanarak ortaya konulması hususunun önem arz ettiğini de tüm kamuoyu takdir edecektir. Bu konuda sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın da benzer bir yaklaşım içinde olacağını düşünmekteyiz.

Sayın Başkanın “Dernek yöneticilerinin Samsunspor’a ne verdiklerini sorgulamak lazım.” sözlerini ise tam bir talihsizlik olarak nitelendiriyor ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

“Samsunspor bu şehrin en önemli markasıdır.“ sözü artık bu şehirdeki herkeste vücut bulmalı, söylemden ziyade eyleme dönüşen bir hal almalıdır. Samsunspor camiası ve taraftarı somut olarak bunu beklemektedir.

Bilinmelidir ki Samsunspor siyaset üstüdür. Her kesimden herkesin ortak değeridir. Kendisini bu şehre ait hisseden herkesin markasıdır. Bu nedenle hep birlikte bu marka, bu kulüp için ortak akılla neler yapabileceğimizi oturup konuşmak, hızlıca adımlar atmak ve Samsunspor camiasının beklentilerini yerine getirmek en büyük görev ve sorumluluktur.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber