Otobüs 45 Yolcusuyla Selde Mahsur Kaldı!

13.08.2016
909
A+
A-

Bartın’da Şiddetli sağanak hayatı olumsuz etkiledi.

Bartın Valisi Nusret Dirim, kentte etkili olan sele ilişkin, “Şiddetli sağanak sonucu meydana gelen selde can kaybı olmamıştır.” dedi.

Vali Dirim yaptığı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerinde gece boyunca etkili olan sağanak sonucu oluşan selde park halindeki çok sayıda aracın sel sularına kapıldığını, vatandaşların mahsur kaldığını ancak can kaybı yaşanmadığını bildirdi.

Geceden beri devam eden yoğun bir yağış olduğunu, yağışın yarına kadar da devam edeceğinin tahmin edildiğini belirten Dirim, şunları kaydetti:

“Bölgemizde özellikle karayolu ulaşımında aksamalara yol açtı. Yağış, sahil şeridinde daha etkili olduğu için Kurucaşile ile Amasra arasında özellikle trafiği engelleyecek noktaya ulaştı. Şu an karayolu kapalı ulaşım sağlanamıyor. Bu yol aynı zamanda Cide-Kastamonu istikametine devam eden şehirlerarası karayolu. Kalaycı köyü mevkisinde köprü üzerinde şu anda kurtarılmayı bekleyen bir otobüs var, mahsur kaldı. Otobüste çevredeki otomobillerden binenlerle beraber 45 kişi olduğunu tahmin ediyoruz. Herhangi bir hayati riskleri, sele kapılma riski de yok. Karayoluyla botlarla iş makineleriyle ulaşılmaya çalışıldı başarılı olunamadı, en son Samsun’dan gelecek bir helikopterle havadan müdahaleyle yolcular tahliye edilecek.” 

Vali Dirim, öte yandan, kent merkezinde taşkın nedeniyle kısmi olarak ulaşıma kapanan yollar ve köprüler olduğunu ifade ederek, “Ancak kentte günlük hayatı aksatan ciddi bir sıkıntı yok. Sadece alt katlarda sıkıntılar var belediye ekiplerimiz onları tahliye etmeye çalışıyor. Vatandaşlarımızı da sürekli dikkatli olunması yönünde uyarıyoruz.” diye konuştu.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber