resim yükle

Yetkisiz kişiler hastalardan ücret alındığı iddia edildi

Yetkisiz kişiler hastalardan ücret alındığı iddia edildi
28.05.2019
A+
A-

Çarşamba Diş Hastanesinde yetkisiz kişilerin hasta baktığı ve ücret aldığı iddaa edildi.

Hastanede görevi Diş Hekimlerinin verdiği protezleri labaratuvar ortamında yaparak teslim etmek olan Diş Teknisyeni K. Y.’ın doktor gibi hareket ederek gizli gizli hasta kabul ettiği, muayene ve diş yaparak bazı hastalardan ücret aldığı iddaa edildi.

İddaa göre Çarşamba Diş Hastanesinde Labaraturda Diş Teknisyeni olarak görev yapan K. Y.’ın doktor gibi hareket ederek, ücret karşılığı hasta baktığı hatta hastalara diş yaparak ücret aldığı iddiası hastanede neler oluyor sorusunu akla getirdi.

Görevi Hastanedeki Diş Hekimlerinin emrinde çalışmak olan bu Teknisyen N.Ş. adlı hastaya 800 TL karşılığında diş yaptığı, hastanın dişlerden memnun kalmaması sonucu labaratuvarda alt protezi Teknisyene geri verip 250 TL’sini iade aldığı iddaa edildi.

Diş Teknisyeni K. Y.’ın hasta muayene ederken çekilen fotoğraların da olayın doğru olduğunu ıspatlarken, Çarşamba Diş Hastanesinde neden kimse ses çıkartmıyor? Olaya göz mü yumuyor, bu adamı kim veya kimler koruyor?

Hastane yönetiminin bu olayı bildiği, Teknisyene herhangi bir yasal işlem yapmadığı ve olayın kapatılmak istendiği iddaa edilirken adı geçen şahsın aynı eylemlerine devam ederek R.D.- C.A. ve Z.Ş. adlı hastalardan da aynı yollarla para aldığı söyleniyor. Çarşamba Diş Hastanesine tedavi için gelen diğer hastalarında olaydan rahatsız oldukları ifade edildi.

Bu iddaalar karşında Hastane yönetiminin ve İl Sağlık Müdürlüğünün olayla ilgili araştırma yapıp yapmayacağı merak edilirken iddaaların odağındaki Teknisyenin hala aynı görevinde olduğu biliniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber