resim yükle

Yeşil Yol Projesi’ne 47 milyon liralık destek

Yeşil Yol Projesi’ne 47 milyon liralık destek
13.05.2024
A+
A-

Yeşil Yol Projesi’ne 47 milyon liralık destek

TRABZON-BHA

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in ev sahipliğinde, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin ve yönetimi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Beder, TÜBİTAK-BİDEB Bilim İnsanı Destek Programları Başkanı Prof. Dr Ömer Faruk Ursavaş ve DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar katıldı. Yapılan protokol kapsamında Yeşil Yol projeleri olan Maçka Şolma yayla yolu beton yol ve kanal yapım işi ile Tonya Kadıralak yayla yolu beton yol yapım işi projelerine 47 milyon TL’lik destek verilmesi kararlaştırıldı. Karadeniz’de ziyaretçilerin Yeşil Yol Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte konforlu ve güvenli ulaşım sağlamaları da hedefleniyor.

47 milyon liralık destek sağlanacak

DOKAP’ın bölgenin kalkınmasına yönelik önemli projelere destek olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Hükümetimiz döneminde bölgenin turizmine öncelikli olarak ve ulaşımına katkı sağlamak için hazırlanan Yeşil Yol kapsamındaki yatırımların imza töreni için bir aradayız. DOKAP’a, şehrimize ve bölgemize olan katkıları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. DOKAP’ımız, daha önceki dönemde de sadece Yeşil Yol ile değil, bölgenin kalkınmasına dönük olarak da turizme yönelik projelere destek noktasında çok önemli katkılar sağlamıştır. Bunun için başta bu iradenin sahibi, ülkemizin her metrekaresine hizmet anlayışına sahip Cumhurbaşkanımıza, bakanlığımıza ve DOKAP’ımıza çok teşekkür ediyorum. Yine Yeşil Yol kapsamında bu dönem uygulanacak olan yatırımlar için tamamı hibe olması kaydıyla 47 milyonluk çalışmanın imzasını atıyoruz. Şehrimize ve bölgemize hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Trabzon önemli bir merkez konumunda

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin ise, “Bugün Trabzon’umuz için güzel bir gün. Bölgemizin kalkınması ve gelişmişliği ile ilgili DOKAP idaremiz, turizm, tarım ve hayvancılık ekseninde önemli projelere katkı sunuyor. Trabzon denince aklımıza en önemli hareketliliği sağlayan unsurlardan bir tanesi turizm geliyor. Bu doğrultuda daha nitelikli turizm yapılması için destinasyonlar ve Yeşil Yol ekseninde desteklerimiz oldu. Bugün de 2 tane Yeşil Yol projemiz ile ilgili 47 milyonluk desteği imza töreniyle karar altına alıyoruz. Bölgemizde turizm hareketliliğinde Trabzon önemli bir nokta ve merkez konumunda. Trabzon’un gelişmesi ve büyümesi bölge için önem arz ediyor. Bu projenin sahada uygulanışında bundan sonra da desteklerimiz ve katkılarımız olacak. Bu protokolün, Trabzon’umuza, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

1a073e0d df6a 4bde b2e0 7cdeec53e85d

f99ef1fe 7e27 4c48 84b2 2bf39f4b0dbc

63e72e6b d93c 4b9a b035 d4f6303d9587

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber