Yerel seçimler öncesi adaylara kritik uyarı; “Zaman kaybetmeden sahaya inmeleri gerekiyor”

Yerel seçimler öncesi adaylara kritik uyarı; “Zaman kaybetmeden sahaya inmeleri gerekiyor”
07.11.2023
A+
A-

Yerel seçimler öncesi adaylara kritik uyarı; “Zaman kaybetmeden sahaya inmeleri gerekiyor”

Türkiye genelinde faaliyet gösteren Trendpoll Araştırma Danışmanlık Şirketi’nin yetkilisi Mehmet Fikri Kanıvar, toplumların geleceğin şekillenmesinde bugünün ve geçmişin bilgi ve deneyimlerinin önemli olduğuna dikkat çekti.

Kanıvar, istatistiklerin geleceğe ilişkin öngörülerin temelini oluşturmak için vazgeçilmez olduğunu ifade etti. Bu verilerin güncel ve güvenilir olmasının büyük bir önem taşıdığını belirten Kanıvar, “Bugün ürettiğimiz istatistikler yarın için tarihi veri olacak, ancak aynı zamanda bugünden yarının belirleyicisi de olacak” dedi.

Özellikle yerel seçimlere yaklaşırken, siyasal reklamcılığın önemli bir rol oynadığını vurgulayan Kanıvar, “Günümüzde reklamcılığın önemli bir bölümüde siyasal reklamcılıktır. Siyasal reklamcılık bir siyasi partinin veya adayın kitle iletişim araçlarını kullanarak seçmenlerin tutumlarını davranışlarını etkilemektir. Tabi bu çalışmadan önce adayın aday olmayı düşündüğü bölgedeki mevcut durumu tanınırlık oranı olumlu/olumsuz tanınması – seçmenin adayı aday olduğu makama yakıştırması – seçim bölgesinin genel sorunların profosyonel bir şekilde araştırılarak tespit yapılması gerekir.

Yerel seçim yaklaşıyor aday olmak isteyenlerin yarışı başlıyor. Zaman kaybetmeden sahaya inmeleri gerekiyor. Bu süreçte sonuç almak için birçok parametre var. Bunlar sosyal medya yönetimi, “Public Relations” PR çalışması önemli. Hepimizin bildiği bir deyim var “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” onun için aday olacaklara tavsiyemiz tarlada iziniz olsun” dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber