Yerel seçim için AK Parti kampa giriyor

Yerel seçim için AK Parti kampa giriyor
09.11.2023
A+
A-

Yerel seçim için AK Parti kampa giriyor

ANKARA- BHA

AK Parti, Mayıs ayında gerçekleşen genel seçimlerin ardından gözlerini 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçim çalışmalarına çevirdi.

Partinin il ve ilçe başkanları ile bir çalışma kampı düzenleyecek AK Parti, Ankara ile İstanbul başta olmak üzere birçok büyük şehir ve şehir özelinde çalışmalar yürütmeye hazırlanıyor.

İl ve İlçe Danışma Meclisi ile yapılan toplantılarla süreci hızlandıran ve şehir buluşmaları ile saha çalışmalarına devam eden AK Parti, 12 Kasım’da da il başkanları ve Teşkilat Başkanlığı il koordinatörleri ile Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bir araya gelecek.

Kampın gündemi yerel seçimler

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile için hazırlıklara başlayan partide kampın ana gündem maddesi yerel seçimler olacak.

Aday adaylığı süreci ile resmen başlayacak yerel seçim sürecinde izlenecek yol haritası belirlenecek. Bu kamp kapsamında, 81 il başkanıyla yapılan görüşmelerde yerel seçimlere yönelik yapılan ve incelenen anketlerle ilgili notlar ele alınacak.

Çalışma kampında, Genel Başkanvekilleri, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik sunumlar yapacaklar. Bu sunumlarla birlikte, 31 Mart 2024 yerel seçim sürecinin şekillenmesi için yapılacak çalışmalar ele alınacak.

Değerlendirmeler sonucunda şekillenecek olan 31 Mart 2024 yerel seçim süreci için düzenlenen çalışma kampı, 14 Kasım Salı günü sona erecek

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.