YEDAŞ izinsiz meyve bahçesini budadı!

YEDAŞ izinsiz meyve bahçesini budadı!
12.08.2019
12
A+
A-

YEDAŞ, meyve veren ağaçları arazi sahibinden izin almadan kesti. Fındık hasadı döneminde yapılan bu izinsiz kesime tepki gösteren çiftçi Mustafa Baltacı, “Zararımızın ödenmesini istiyorum” dedi.

Samsun’un Terme İlçesi Kocamanbaşı Mahallesi Güvencik mevkinde yaşayan Mustafa Baltacı isimli vatandaş, tapulu arazisindeki meyve ağaçlarının YEDAŞ yetkilileri tarafından izinsiz şekilde kesildiğini iddia ederek, duruma isyan etti.

BENDEN İZİN ALMADILAR

Dut, ıhlamur, elma, fındık gibi etrafa zararı olmayan meyve ağaçlarının kesildiğini ileri süren Baltacı, “Meyve veren ağaçlarımızın hasat döneminde kesilmesi bizi çok üzdü. Sonbahar aylarında yapılabilirdi. Bu kesim işlemi gerçekleştirilirken, YEDAŞ tarafından bize haber verilmedi. İzinsiz bahçeme girildi. YEDAŞ’ın yasal olarak ağaçları bu şekilde habersizce kesme hakkı var mıdır? Yasal zorunluluk varsa, izin isteseler zaten verirdik” dedi.

YEDAŞ tarafından mağduriyetinin giderilmesini isteyen vatandaş, “Durumu yetkililere bildirdim. Zararımızın ödenmesini talep ediyorum. Umarım kısa sürede mağduriyetimiz giderilir. Eğer YEDAŞ zararımı karşılamaz ise izin almadan yaptıkları bu olay için şikayetçi olacağım” diye konuştu.

(Terme Bilgi Gazetesi)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.