Yaşar: Yalı Mahallesi’nin arazi mağduriyeti önlenmeli

Yaşar: Yalı Mahallesi’nin arazi mağduriyeti önlenmeli
01.08.2022
57
A+
A-

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba İlçesi’nin Yalı (Costal) Mahallesinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile burada oturan vatandaşlar arasında yıllardır yaşanan arazi sorununa dikkat çekerek, mağduriyetin biran önce giderilmesini ve buradaki hazine arazilerin uygun fiyatla ve uygun ödeme koşullarıyla üzerinde oturan vatandaşlara verilmesini istedi.  

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, beraberinde Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ile birlikte Çarşamba İlçesi’nin Yalı (Costal) Mahallesini ziyaret ederek, burada yaşayan vatandaşların arazi konusunda yaşadıkları sorunları yerinde dinledi. İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından buradaki hazine arazilerinin ödenemeyecek şekilde yüksek fiyatlarla satışa çıkarıldığına tepki göstererek, kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Daha 2,5 yıl önce buradaki tarım arazilerinin 75 TL’den satışa çıkarıldığına işaret eden İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, aynı hazine arazilerinin bugün metrekaresi 1100 TL’den satışa çıkarıldığını bildirdi.

Yaşanan bu sorunu ve mağduriyeti Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine de taşıyacaklarını ifade eden İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, konunun takipçisi olacaklarını hatırlatarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu fiyatlarla vatandaşların yıllardır üzerinde yaşadıkları evlerini ve arazilerini alma imkânları bulunmamaktadır. Bizler burada yaşayan vatandaşlarımızın atalarından, dedelerinden ve babalarından kalan bu topraklardan ayrılmalarını istemiyoruz. Bu nedenle, hükümetin ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün satış için biçmiş olduğu yüksek fiyatı yeninden gözden geçirmedir. Araziler, daha uygun fiyatla ve daha uygun ödeme koşulları ile buradaki vatandaşlara verilmelidir. Buralarda yaşayan vatandaşlarımızın talepleri de bu doğrultudadır.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.