Yargıtay Dergisi’nden Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel sayı çıkardı

Yargıtay Dergisi’nden Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel sayı çıkardı
09.01.2024
A+
A-

Yargıtay Dergisi, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel sayı yayınladı.

featured

Yargıtay Dergisi’nden Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel sayı çıkardı

Yargıtay Başkanlığı, Yargıtay Dergisi’nin Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel sayı yayınladığını duyurdu. Yılda üç adet çıkarılan derginin 4’uncu cilt dördüncü sayısı Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel yayınlandı.

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca derginin önsözünde “Hukuk; yasama, yargı ve öğretinin meydana getirdiği bir eser olup, iyi işleyen bir hukuk sistemi için yasama ve yargı ne kadar önemliyse doktrin de o kadar önemlidir. Özellikle zengin içerikli ve kaliteli bilimsel görüşler ile yargı uygulamasının uyumu iyi işleyen bir hukuk sisteminin olmazsa olmaz koşuludur. 1975 yılından itibaren yayın hayatına kesintisiz olarak sürdüren ve 48’inci yılını kutlayan Yargıtay Dergisi 2016 yılından itibaren “hakemli” olarak yayınlanmaktadır. Yargıtay Dergisi’nin bu özel sayısı ile Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunu okurlarımızla paylaşmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.” sözlerini kaydetti.

 

 

Yargıtay Dergisi’nden Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel sayı çıkardı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber