Yakakent Belediyesi insan kaçakçılığı mı yaptı!

Yakakent Belediyesi insan kaçakçılığı mı yaptı!
22.11.2021
80
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Samsun gündemine bomba gibi düşen bir haberde Samsun’un Yakakent ilçesinden temin edilen gri pasaportlu 70 kişiden 63’ünün Türkiye’ye bir daha giriş yapmadığı ortaya çıkmıştı. Milletvekili Usta konuyla ilgili soru önergesi vererek Belediye Başkanı ve avanesi düpedüz organize insan kaçakçılığı yapmış dedi.

Samsun’da Yakakent Belediyesi, 2019 yılında yurt dışında farklı zamanlarda yapılacak olan 3 etkinlik için 70 kişiye hizmet damgalı gri pasaport başvurusu yaptı. Gri pasaport ile Almanya, Çekya ve Polonya’ya giden 68 kişiden 63’ü geri dönmedi. 4 kişi Türkiye’ye dönerken 1 kişi yakalandığı ülkeden sınır dışı edildiği için geri geldi. Bakanlık belediye başkanı ile yardımcısına soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili Samsun İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta tarafından İçişleri Bakanlığına bir yazı göndererek, kendi sosyal medya hesaplarından da ülkeye dönmeyenler için soru sordu.

erhan usta yakakent

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber