Vatandaşlar ve yetkililer tedbirlerini almalı

Vatandaşlar ve yetkililer tedbirlerini almalı
27.03.2020
155
A+
A-

Samsun’da Korona Virüs’ten hayatlarını kaybettiği gündeme gelen iki kişiye ait cenazelerin, şehir trafiğinde cenaze aracının içerisinde ulu orta taşınması şaşkınlık yarattı.
Samsun’da Korona Virüs’ten öldüğü gündeme gelen iki kişiye ait tabutun, cenaze aracında görünecek şekilde şehir içi trafiğinde taşınması eleştirildi.

Samsun şehir içi trafiğinde çekilen görüntülerde, cenaze aracının arka kısmında poşete sarılı iki tabutun yer alması dikkati çekti. Samsun Cumhuriyet Meydanında çekildiği tahmin edilen fotoğrafta, cenaze aracının arka kısmında yer alan iki tabutun Korona Virüs’ten ölen iki kişiye ait olduğu ileri sürüldü. Görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken, şehirde bu nedenle panik yaşandı.
Bu konuda önerimiz; Korona Virüs dünyada can alıyor, Samsun’da da virüs nedeniyle ölümlerin olma ihtimali yüksek. Bu nedenle Korona Virüs’ten ölenlerin cenazeleri şehir içi trafiğinde taşınırken, cenaze araçlarının arka kısmı görünmeyecek şekilde branda ile kapatılmalıdır. Zira cenaze aracının arka kısmının açık olmaması, branda ile kapatılması ile bu tür ölümlere ait tabutların görüntülenme durumu da ortadan kaldırılmış olur ve panik yaşanmasının önüne geçilmiş olur.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.