resim yükle

Van Kahvaltısı Dünya Gündeminde

Van Kahvaltısı Dünya Gündeminde
03.06.2024
A+
A-

Her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel olarak düzenlenen ve binleri Van kahvaltısıyla buluşturan Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafında organize edilen ve Van kahvaltısını tanıtımı için bu yıl 5’incisi düzenlenen 2 Haziran ‘Dünya Kahvaltı Günü’ etkinliği, yine rekor kırarak özellikle sosyal medya platformu X’te dünya gündemine oturdu.

featured


Van Kahvaltısı Dünya Gündeminde

IMG 20240602 100326 299 554x470 1

Van’da 2014 yılında 51 bin 793 kişinin katılımıyla ‘Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası’ rekorunun kırılmasının ardından dünyaya adını duyuran Van Kahvaltısı, geleneksel bir hal aldı.

Van TSO’nun, Van kahvaltısını dünyaya tanıtmak için Haziran ayının ilk pazar günü, ‘Dünya Kahvaltı Günü’ olarak ilan etmesinin ardından her yıl düzenlenen etkinlikler bu yılda devam etti.
Van Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bu yıl 5’inci kez düzenlenen ‘Dünya Kahvaltı Günü’ etkinliği geniş ses getirdi.

Sosyla medya platformu X’te #dünyakahvaltıgünü hashtagıyla TT olan ‘Dünya Kahvaltı Günü’ etkinliği, Türkiye ve Dünya’nın bir çok noktasında da kutlandı.

Türkiye’nin dünyada bulunan tüm büyükelçiliklerinde eş zamanlı olarak ‘Dünya Kahvaltı Günü’ etkinliği düzenlendi.

‘Dünya Kahvaltı Günü’ etkinliğiyle ilgili sosyal medyada yüzlerce paylaşım yapıldı.

Van Kahvaltısı Dünya Gündeminde


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber