resim yükle

Bakan Mehmet Şimşek’ten Euro Müjdesi Geldi!

Bakan Mehmet Şimşek’ten Euro Müjdesi Geldi!
15.03.2024
A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Ülke tarihimizdeki en yüksek performansımızı bugün başarıyla tamamladık” dedi.

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda üç yıl aradan sonra ihraç edilen 2 milyar tutarındaki ilk Euro tahvili spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleştiğini duyuran şimşek, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Ülke tarihimizdeki en yüksek performansımızı bugün başarıyla tamamladık. Üç yıl aradan sonra ihraç ettiğimiz 2 milyarlık ilk avro harcamamızın spreadi 2017’den bu yana en düşük seviyede gerçekleşti. Beş kattan fazla talep gelen işlemimiz, bu sene yatırım yapılabilen nota sahip ülke ihraçları dışında gerçekleşen ilk avro ihracı oldu. Başarılı bir şekilde uluslararası düzeyde yaşayanların varlığına olan güvenin, programımıza olan inancın açık bir göstergesidir. Yerel seçim sürecinde kısa vadeli beklentiler ile işlemler spekülatif söylemler ve pozisyonlar programımızın erişebildiğini engelleyemez.”

Şimşek: Ülke tarihimizdeki en yüksek performansımızı bugün başarıyla tamamladık

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber