Türkiye’ye Virüs Nasıl Geldi?

Türkiye’ye Virüs Nasıl Geldi?
03.04.2020
102
A+
A-

Yapılan tespitlere göre; İstanbul ve Ankara’ya Avrupa’dan, Anadolu’ya umrecilerden, Doğu, Güneydoğu ve Akdeniz’e büyükşehirlerden koronavirüs taşındı.

Dünyada binlerce ölüme neden olan koronavirüs, alınan tüm tedbirlere rağmen Türkiye’nin tamamına yayıldı.

Ölümcül virüsün yayılmasında, bazı vatandaşların sorumsuzca davranması ve uyarıları dinlememesi etkili oldu.

Koronavirüsün Türkiye’nin tamamına nasıl yayıldığını görmek için hastalar üzerinden analizler yapıldı ve veriler ortaya kondu.

VİRÜS NEREYE NEREDEN GELDİ
Buna göre; koronavirüs İstanbul ve İzmir’e Avrupa’dan, Anadolu’ya umreden dönenlerden, Doğu ve Güneydoğu’ya büyükşehirlerden gelenler ile İran ve Irak’la temastan, Akdeniz’e Avrupa ve diğer illerden, Karadeniz’e Avrupa’dan ve büyükşehirlerden taşındı.

Virüsün Türkiye’ye girmesinin ardından yayılması da hızlı oldu.

İSTANBUL’DAN 5 İLE GİTTİ
Avrupa’da İstanbul’a gelenler, şehirler arası geçişlerle Ankara ve Kocaeli dahil 5 ile virüsü taşıdı.

UMREDEN DÖNENLERLE ANADOLU’YA
Umreden dönenlerle birlikte Anadolu’ya giriş yapan koronavirüs, şehirler arası geçişlerine devam etmesi nedeniyle bölgede hızla yayıldı.

KARADENİZ’E AVRUPA’DAN
Virüs Karadeniz bölgesine, Avrupa’dan dönen gurbetçiler ve büyükşehirlerden dönenlerle girdi. Trabzon, Rize ve Artvin arasında yayılması da hızlı oldu.

DOĞU’YA İRAN’DAN
Doğu ve Güneydoğu illerine koronavirüs yine büyükşehirlerden taşındı. Bölgede, İran ve Irak temasından dolayı da vakalar görüldü.

AKDENİZ’E AVRUPA’DAN
Antalya başta olmak üzere Akdeniz ülkelerine koronavirüsün girişi, Avrupa ve İzmir üzerinden oldu.

Ensonhaber

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber