resim yükle

‘Türkiye’nin Sibirya’sı! Kar kendini gösterdi

‘Türkiye’nin Sibirya’sı! Kar kendini gösterdi
21.11.2023
A+
A-

Sivas’ın soğuk kış günlerinde termometrelerin en alt seviyelere indiği İmranlı ilçesinde, mevsimin ilk kar yağışı etkisini gösterdi.

Bu Anadolu Sibirya’sında, hava sıcaklığının sıfırın altında 40 dereceye kadar düştüğü bu bölgede, ilçe sakinleri sabahlarını beyaz bir örtüyle karşıladı.

featured

Sivas’ta kar yağışı etkili oldu

Sivasta kar yagisi etkili oldu 2

Yollar ve caddeler, kar taneciklerinin dokunuşuyla bembeyaz bir örtüyle kaplanırken, park halindeki araçlar da karın altında adeta kayboldu. İlçenin çatıları ise soğuğun eseri olarak buz sarkıtlarıyla süslendi. Hava sıcaklığının eksi bir dereceye kadar düştüğü bu atmosferde, vatandaşlar sıcak çaylarını içerek, karın keyfini çıkardılar.

Sivas'ta kar yağışı etkili oldu

İmranlı’da kar kalınlığı 10 santimetreyi aşarken, aynı zamanda Sivas kent merkezinde de mevsimin ilk karı yağarak, bölgede kışın müjdecisi oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber