Türkiye’de ilk şehircilik bienali Ankara’da düzenleniyor

Türkiye’de ilk şehircilik bienali Ankara’da düzenleniyor
09.11.2023
A+
A-

Ankara’nın kentsel dönüşümü ve şehircilik kültürünün zenginleşmesi adına 13 Kasım 2023 tarihinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi ve Ankara Ticaret Odası’nın işbirliğiyle İlhan Tekeli Şehircilik Kültürü Vakfı tarafından organize edilen Ankara Şehircilik Bienali, kentin dokusunu ve geleceğini şekillendirecek önemli bir etkinlik olarak kapılarını aralıyor.

featured

Türkiye’de ilk şehircilik bienali Ankara’da düzenleniyor

Ankara’nın kalbi olarak nitelendirilen Gençlik Parkı girişinde bulunan Ankara Kent Konseyi binasında gerçekleşecek olan açılış töreni, 15.30’da başlayacak ve tüm Ankaralıların katılımına açık olacak. Kentin gelişimine katkı sağlayacak bienalin açılış konuşmalarının ardından, katılımcıları enstrümantal rock müziğinin eşlik ettiği kokteylde bir araya getirerek bienalin hikayesi anlatılacak.

Etkinlik, şehircilik alanında yapılan atılımları ve geleceğe yönelik planlamaları ele alacak. Bienal, kentin tarihi, kültürel dokusu ve gelecek vizyonu üzerine fikir alışverişinde bulunacak, ayrıca pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Ankara Şehircilik Bienali’nin ayrıntılarına daha fazla bilgi edinmek isteyenler bienalin resmi web sitesinden detaylara ulaşabilecek.

WhatsApp Gorsel 2023 11 09 saat 11.12.29 a90326a6

WhatsApp Gorsel 2023 11 09 saat 11.12.29 6a0835e6

Türkiye’de ilk şehircilik bienali Ankara’da düzenleniyor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber