resim yükle

“Türkiye gastronomide çok zengin bir ülke”

“Türkiye gastronomide çok zengin bir ülke”
17.03.2024
A+
A-

BASAM Başkanı, TİMBİR Başkan Vekili, 24. Dönem İzmir Milletvekili Rifat Sait, Türkiye’de herkesin bildiği bir konu olan yeme-içme sektörünün çok değerli olduğunu söyledi.

featured

Kosovalı olduğunu, Türkiye ile Kosova’nın birbirine benzer gastronomi kültürü olduğunu kaydeden Sait, şöyle konuştu:

“Yeme, içme konusunda herkes bir şey söyleyebilir ama doğru şeyleri söylemek lazım. Gastronomi sadece yemek içme değil, doğru yemek lezzetli yemekleri güzel bir şekilde değerlendirmektir. Türkiye’de bu konuda çok önemli ve zengin bir ülke. Biz TİMBİR olarak bu alanda çalışmalar da yürütüyoruz. Gastronomi kültürünü doğru bir şekilde anlatmamız lazım. Her şey yerinde çok güzel. Gaziantep’in baklavası her yerde var ama Gaziantep’de yapılmasının bir özeliği oranın kuruluğu ve nemi baklavanın en güzel şekilde yapılmasına neden oluyor. Her bölgenin kendine özgü bir yemeği var, güzelliği var. Kendi bölgesinde ve yerinde tanınması daha doğru anlatılması ve tanıtılmasında yarar sağlıyor”

“Türkiye gastronomide çok zengin bir ülke”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber